Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги, новите акумолатори без капачки как се зареждат?Как се проверява гъстотата на веществото служещо за електролит?Колко трябва да бъде напрежението при100%зареден акумолатор и съответно при75%,50%и т н?При зареждането трябва ли да се развива нещо за изпарение на получилите се газове? Предварително благодаря!!!!
a_anastassov - специалист
1. Зареждат се както "обикновенните"
2. Не може да се мери гъстотата им.
3. По тях няма нищо за развиване. Има отвор от който излизат газовете, които се образуват при заряд.
Напрежения измерени на акумулатор, оставен поне 3 часа в покой:

Прикачен файл

Akum_volt.jpg
Akum_volt.jpg (55.07 KиБ) Видяна 2699 пъти
Последна промяна от a_anastassov на пет ное 05, 2010 9:25 am, променено общо 1 път.
evdoki - специалист
fil49 написа:
Колеги, новите акумолатори без капачки как се зареждат?Как се проверява гъстотата на веществото служещо за електролит?Колко трябва да бъде напрежението при100%зареден акумолатор и съответно при75%,50%и т н?При зареждането трябва ли да се развива нещо за изпарение на получилите се газове? Предварително благодаря!!!!
Ако няма капачки значи е необслужваем. Зареждаш и ползваш. Ако не работи- нов. Не че не може силово да го отвориш и да долееш дистилирана вода, или да провериш гъстотата на електролита- ако си спомням правилно оптималната е 1.28
iavord - специалист
На необслужваемите акумулатори електролита е гел. Не се пипа. Тези отвори за газовете са ако стане нещо да не гръмне батерията, а образувалите се газове да излязат от там.
petromaniq - специалист
Не всички са с гел. Просто имат кондензатор на изпареният електролит, който след втечняване се връща обратно в клетката.
mladkal - майстор
Не на всички е гел. Обаче, ако е гели след принудително силово отваряне може да се долее мъничко дестилирана вода. Така хайванчето живва, но за съвсем кратък период през, който стигаш до извода, че не си е струвало упражнението и вадиш кинти за нов.
stefan_gb - специалист
Нестава и с отварянето и доливането на вода при някои модели, пробвал съм като им правя отвори над клетките и им присаждам тапи след това. На 3-4 Гигавата съм правил опити голям боклук са според мен, неизкарват и две години.

Тема "акумолатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: