Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
panassonic - помощник
Здравейте!
Така... аз от токове нищо не разбирам, ама и понятие си нямам даже! Баща ми беше електротехник (бог да го прости), обаче аз, като малък изобщо не проявих желание да науча нещо от него... каквото имаше по токовете все той го оправяше... Но ето сега неволята ме вика и ми трябват малко познания... Та искам да питам от къде мога да придобия някакви начални познания за токовете... примерно да си прокарам осветление, да си вържа конткакта към мрежата и тем подобни неща... фази, нули, безопасност най-вече и тем подобни... :). Благодаря предварително! Четох по форума тук, обаче много сложни ми се виждат тези обяснения... нищо не им разбирам...
valat111 - специалист
Най-добре потърси някой учебник по основи на електротехниката, останал от баща ти или си купи. Нещата са дълги за обяснения във форума.
evil - специалист
По принцип всеки занаят повече се учи от практиката колкото от училище но за електротехниката без базови теоретични познания бъди сигурен че повече от монтаж на контакт и вързване на схема с обикновен ключ едва ли ще научиш.Най-добре си намери един учебник и започни от него,не в детайли разбира се но има някой работи без който не може.
fikata - майстор
Похвално е,че имаш желание за самообразоване към електротехниката.
Съгласен съм с мненията до тук на колегите.
Според мене ти трябва една Библия или Википедия по електротехника,която да ти е винаги под ръка.
Има такава книга/може би и толкова стара като библията/ в която има всичко на достъпен език за електротехниката.
Това е "Наръчник на електротехника" от М.Клисаров и Г.Клисаров.
Потърси торента и си я свали..
dtmf - специалист
panassonic написа:
Здравейте!
Така... аз от токове нищо не разбирам, ама и понятие си нямам даже! Баща ми беше електротехник (бог да го прости), обаче аз, като малък изобщо не проявих желание да науча нещо от него... каквото имаше по токовете все той го оправяше... Но ето сега неволята ме вика и ми трябват малко познания... Та искам да питам от къде мога да придобия някакви начални познания за токовете... примерно да си прокарам осветление, да си вържа конткакта към мрежата и тем подобни неща... фази, нули, безопасност най-вече и тем подобни... :). Благодаря предварително! Четох по форума тук, обаче много сложни ми се виждат тези обяснения... нищо не им разбирам...
Научи закона на Ом за начало.
panassonic - помощник
Мерси много за откликванията, май ще си сваля книжката, за която "фиката" спомена. Все пак това не е първото нещо, от което нищо не разбирам и се захващам да го науча сам. Бързо ги схващам нещата... Но конктретно с токовете шега не бива... за това ще го давам по внимателно :|
world_explorer - специалист
panassonic написа:
Но конктретно с токовете шега не бива... за това ще го давам по внимателно :|
Много си прав тука. Карай го по внимателно. Ако има някой да ти покаже нещо макар и малко ще ти е от полза. Само да вметна преди да пипаш нещо задължително сваляй пердпазителя (бушона). Проверявай задължително с фазомер за да си сигурен, че няма фаза. Работи с обувки с добра изолация. Общо взето гледай да не стане като в онзи виц- двама седели и единият казал "подръж тази жица за малко". След като другият е хванал първият продумал с облекчение "значи няма напрежение !" :-D
evil - специалист
Важното е не да знаеш определени схеми а правилата с който да си я съставиш така обема на информация значително се намалява и може да се заемеш с всеки появил се проблем без значение дали той има своето стандартно решение или трябва да измислиш нестандартно такова.Аз например не помня схема реверсивно пускане на ас двигател или стартиране звезда/триъгълник , но знам много добре правилата и законите относно тези схеми и съм сигурен че при нужда мога да се справя с тях.А какъв би бил смисъла от наизустяването на определена схема и при появата на проблем да нямаш необходимите знания да размишляваш над него и да се справиш в крайна сметка
trolazol - специалист
Ето я книжката: [/url]http://torrents.uteam-bg.net/74494-Elek ... a.html[url]
Отваря се с тази програма : [/url]http://windjview.sourceforge.net/[url]
Успех![/url]

Тема "Супер не разбиращ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: