• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rebroto - специалист
Здравейте:Интересуваме начин на монтаж на мостов проводник под-мазилката.Не искам да карам по грубия начин с пирончета и гипс.
peter_m - специалист
Ами карай по правилния начин - БЕЗ пирончета и с гипс.
moimoimoi - майстор
не че нещо ама мостовия проводник е направен за коване с пирончета :lol: ако ковеш пирончето точно по средата между проводниците винаги имаш 2 слоя изолация ,вече ако заковеш пирона през жилото е лошо,вменял съм инсталации на стари къщи в които мостовия кабел е закован с дюлгерски пирони ,питона стоял 40 години и без проблем

а ако не искаш да го ковеш-изкопаваш си канали ,мяташ го у канала и замазваш :lol:

преди време имаше тема за пирончета с pvc покритие,което теоретично не може да създаде проблем
ivo_dedko - специалист
Ковеш с пирони леко - само колкото да се задържи кабела. След това гипсираш. Пиеш едно кафе да стегне гипса и махаш пироните.
Johny - майстор
Ами да, какво толкова като го ковеш. Както каза колегагата - той за това има толкова голямо разстояние между жилата, за да може да се кове. Остави глупостите на някои, че не било правилно така. Правилно е и още как!
laary - специалист
moimoimoi написа:
не че нещо ама мостовия проводник е направен за коване с пирончета :lol: ако ковеш пирончето точно по средата между проводниците винаги имаш 2 слоя изолация ,вече ако заковеш пирона през жилото е лошо,вменял съм инсталации на стари къщи в които мостовия кабел е закован с дюлгерски пирони ,питона стоял 40 години и без проблем

а ако не искаш да го ковеш-изкопаваш си канали ,мяташ го у канала и замазваш :lol:

преди време имаше тема за пирончета с pvc покритие,което теоретично не може да създаде проблем
Пич вече инсталациите са трипроводни с П-образни пирони ли ковеш?
moimoimoi - майстор
направо с такер...с скоби :lol:
както двойката така и тройката се кове по един и същ начин

напоследък рядко ги кова де-хоризонталите ги мушкам в хоризонталните отвори на тухлите а за вертикалите се копае канал и само се гипсирва, но има и места където трябва да се ковне с пирон
на мен ми е интересно тия дето не харесват коването----на тавана как го монтират :? :lol:
laary - специалист
moimoimoi написа:
направо с такер...с скоби :lol:
както двойката така и тройката се кове по един и същ начин

напоследък рядко ги кова де-хоризонталите ги мушкам в хоризонталните отвори на тухлите а за вертикалите се копае канал и само се гипсирва, но има и места където трябва да се ковне с пирон
на мен ми е интересно тия дето не харесват коването----на тавана как го монтират :? :lol:
Сега сериозно , а в гофрираните маркучи защо НЕ , 50 стотинки е метъра.
kernel_daemon - помощник
А в бетон? там как го хващаме?
Ники274 - специалист
rebroto написа:
Здравейте:Интересуваме начин на монтаж на мостов проводник под-мазилката.Не искам да карам по грубия начин с пирончета и гипс.
Пробвай с каноколит-доволен ще останеш :idea:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "полагане на мостов проводник под мазилката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: