Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
И пак въпросът - връзката между реотана и проводниците. Как го правите? Силиконови проводници, лустер клеми ...
Реотани има всякакви.Трудно е някой да ти даде съвет за уред,който не е виждал.Гворим за конкретните му конструктивни и технологични решения за укрепвания,свръзки и т.н.
Иначе по принцип да: проводник със силиконова изолация,порцеланови лустърклеми или шпилки.Лично аз предпочитам свръзка с болтче-шайби-гайка..И все пак,сигурно знаеш,че крайщата на реотана трябва да бъдат уплетени,поне тройно от съпротивителния проводник,за да се намали контактното му съпротивление на мястото на свръзката..
dobcho_vn - специалист
Преди да започнеш с простотиите огледали се внимателно в клемната кутия с фенер под ръка дали пък не пише някъде L1,L2,L3 или A,B,C или R,S,T ? Или пък случайно N и PE ?
А да ѝ твоя случай, поне според мен е такъв, че трябват общо три моста.Два от тях между L1, L2 и L2,L3, а третия е за неутралния проводник и съседната нему клема.И воала печката ще бачка идеално без излишни гимнастики.
Leon - специалист
dobcho_vn написа:
Преди да започнеш с простотиите огледали се внимателно в клемната кутия с фенер под ръка дали пък не пише някъде L1,L2,L3 или A,B,C или R,S,T ? Или пък случайно N и PE ?
А да ѝ твоя случай, поне според мен е такъв, че трябват общо три моста.Два от тях между L1, L2 и L2,L3, а третия е за неутралния проводник и съседната нему клема.И воала печката ще бачка идеално без излишни гимнастики.
Ами така е.... прост човек простотии мисли да прави!!!

Айде пак да се повторя - виж съпротивленията на реотаните от поста по горе и ми кажи аджеба как ще ги свържеш, че да "извадиш" по голяма мощност?

За протокола: клеморед - 6 клеми, без надписи означени с цифри. Схема няма!

1-2 мост
2-3 мост
3 - черен проводник
4 - син проводник
4-5 мост
6 - жълтозелен свързан към ламарините на печката на няколко места.

Това не е ли твоята схема?

:)
Leon - специалист
[quote="fikata]
............ Иначе по принцип да: проводник със силиконова изолация,порцеланови лустърклеми или шпилки.Лично аз предпочитам свръзка с болтче-шайби-гайка..[/quote]

Благодаря!

:prost:
mirk - майстор
Я дай една снимка на отворения плот .
здравейте, и аз имам същия проблем с керамичен плот с самостоятелно управление.На 380v 7500w
на 4 снимка се вижда как съм го вързал, но няма почти никаква мощност.Някой има ли идеи какво мога да направя

Прикачен файл

P1130710.JPG

Прикачен файл

P1130708.JPG

Прикачен файл

P1130706.JPG

Прикачен файл

P1130707.JPG

Прикачен файл

P1130705.JPG
ditronix - специалист
Aми те затова етикетите са разлепени. Иначе кой ще я купи печката, щом е за 380V :? Явно има и такива. А и измерените съпротивления на нагревателите го доказват. Още повече, че след като се включат тия нагреватели съпротивлението им със загряването ще се повиши още!
сега отворих и самия плот.Котлоните са от 1200 до 2100w.Ако сменя котлоните с такива но на 220v или сложа нагревателна спирала с по малко съпротивление на 220v дали ще стане или трябва да се смени и управлението
Последна промяна от andy_d2 на чет яну 15, 2015 1:28 pm, променено общо 1 път.
ето и снимка на плота

Прикачен файл

P1150713.JPG
намерих и сайт в който се предлагат само нагревателни спирали
http://apogee99.com/index.php?main_page ... ts_id=1075

Тема ""Керамичен" котлон на 380 V ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: