• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Е, все пак форума е направи си сам. Колкото и да е евтин преходника, цокъл от изгоряла ламба е още по-евтин.
Освен това почти всеки преходник удължава монтажния размер на ламбата.
Понякога това не е желателно.
:partyman:
bobko - специалист
:) Идеята беше друга,но изведнъж реших да импровизирам и се роди тази идея.А самата идея беше да монтирам по някакъв начин две лунички в тялото на прожектор от онзи тип дето работи с халогенни крушки от 150w.Но още се чудя как да ги завря там.Иначе луничките ги купих евтино от emag и затова си правя експерименти с тях.:)
egomen66 - майстор
Да дойде някой , предполагам от ЕНЕРГО-ПРО , и да ти размени фазите(трифазен ток), без да те уведоми. Това е ел. абсурд за мен... :rolleyes:
Krass - майстор
egomen66 написа:
Да дойде някой , предполагам от ЕНЕРГО-ПРО , и да ти размени фазите(трифазен ток), без да те уведоми. Това е ел. абсурд за мен... :rolleyes:
#-o
kam34 - специалист
kuger написа:
Тея ключалки, да ми духат, ще ви кажа аз!
Има си правилници как се подготвя и обезопасява работно място. Има си и едни симпатични табели /колкото бригади, толкова и табели/ "Не включвай работят хора". И, не са единствените.
А това, че дадена работа се оформя с ремонтен наряд, в който са описани точка по точка процедурите по обезопасяване на обекта? Че обекта може да е опасен не само по ел.част, а и по механична?
Това е моето мнение, има правилници и те трябва да се спазват.
........
Пропускаш най хубавата част - преносимо заземление, и ако ти стиска включвай :feuer:

Или отнесено към заключения предпазител - дай на късо фаза и нула където работиш с проводник 6-10кв, допълнително обезопасяване освен "заключения " предпазител, пък нека някой се пробва да го вдига или подпира с клечка.
kam34 - специалист
.
Последна промяна от kam34 на пон яну 04, 2016 8:31 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Krass написа:
egomen66 написа:
Да дойде някой , предполагам от ЕНЕРГО-ПРО , и да ти размени фазите(трифазен ток), без да те уведоми. Това е ел. абсурд за мен... :rolleyes:
#-o
То не да се хванеш за главата ами да им я счупиш. Преди няколко години го видях на живо. То ако бяха само разменени фази както и да е няма страшно. На един приятел на вилата сменяли въжетата по линията и после му разменили фазата и нулата. Беше заминал на почивка и кат се прибира ми звъни от всякъде бие ток ами и една люта сметка му заформили. Добре че виличката с дървени подове та не утрепаха някого, а после пък и нахални бяха го обвинили че е ровичкал в таблото. А той завалията ако трябва да се забие пирон в къщата вика комшията. :lol:

Иначе при много маймуни на обекта от различни бригади винаги съм го правил тоя номер със заземлението. Не само да инструктирам да го направят ами чакам да видя че е сложено и тогава ми е мирна главата.
kuger - майстор
kam34 написа:

Пропускаш най хубавата част - преносимо заземление, и ако ти стиска включвай :feuer:
Не, не съм забравил, мога да покажа "помеднена" килия от КРУ 6Kv. Всъщност можех, сега никой няма да ме пусне там вече.
hidrazin - майстор
Имах снимка на помеднена стена от изпарена медна шина някъде 80х8 мм.
Дъгата беше пробила двойната ламарина на прекъсвач 20kV и беше метализирала тухлите на стената.
Метализацията - кръг с диаметър към 2 метра.
Причината - плъх опитал се на шинната система да мине от едната на другата фаза. :-D
:partyman:
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: