• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alsted - майстор
miroton написа:
Късмет
Не бе - то темата е точно "ел- абсурди" :wink:
lov - майстор
При мен серията със скритите кутии продължава. Следващата е на 2 метра от предишната.
Прикачен файл:
P1000704.JPG
Разликата този път беше че са замазани летвички и после отгоре е закован шперплат и после замазано.
Прикачен файл:
P1000705.JPG
Поне това под тиксото е направено както трябва защото в други разклонителни кутии и контакти си е страшна трагедия. така ми бяха покарали рогата че хич не ми беше до снимки. То не стига че и тиксо не бяха сложили ами кабелите сгънати само на скоба и стиснати с клещите.
Тръгва кабел на някъде си и няма намиране за къде е. От зор подкарах със сигнал генератора и кабелотърсача.
Прикачен файл:
P1000383.JPG
P1000383.JPG (70.13 KиБ) Видяна 2716 пъти
Това малко по съвременно изпълнение съдейки по PVC лентата. Отклонение от линия и замазано директно. Кабела се е опекъл и запалил в стената. Конзолата която се вижда беше запълнена с гипс и замазана от горе. Пък и за капак лепнати плочки от горе. Съжалявам че при къртенето остатъците от медните жила паднаха и нямаше как да ги снимам. Поне по обясненията да се сетите каква простотия е правена.
Намерих още няколко кабела тръгващи за някъде и свършващи в нищото. Дори не мога да схвана някаква идея за какво са опъвали линия до там и после края ей кака заврян между тухлите и зарязан. :x
Тани - модератор
Като гледам, щеше да ти по-бързо и лесно, ако си беше направил нова инсталация, отколкото да издирваш и ремонтираш старата. Не се знае коя скрита снадка ще пропуснеш да откриеш, а после да се наложи да къртиш току що ремонтираното си жилище!
gecata1059 - специалист
lov написа:
Отклонение от линия и замазано директно. Кабела се е опекъл и запалил в стената. :x
Малко лаишки въпрос.Ако не е имало консуматор,какво е довело до стопяване на кабела ?
fikata - майстор
Малко лаишки въпрос.Ако не е имало консуматор,какво е довело до стопяване на кабела ?
Малко лаишки отговор.Когато има консуматор, при който проводника е подложен на загряване над допустимото поради неправилно оразмеряване му за този ток, изолацията му не издържа на високата, недопустима за нея температура и се разрушава и химически и става предпоставка за запалване и поддържане на горене.
Когато няма консуматор, проводник под напрежение положен под мазилката с лоша или без изолация в краищата му според механичните и химични условия/най вече влагата/,на които са подложени тези краища при нормално напрежение може да се създаде предпоставка за електролиза между крайщата,което е вид товар / а не късо съединение/ и пробив на изолацията, което постепенно води до тлеене и овъгляването и докато се получи к.с. в тази линия.
gecata1059 - специалист
Благодаря за отговора.Винаги може да се научи нещо полезно. =D>
lov - майстор
Тани написа:
Като гледам, щеше да ти по-бързо и лесно, ако си беше направил нова инсталация, отколкото да издирваш и ремонтираш старата. Не се знае коя скрита снадка ще пропуснеш да откриеш, а после да се наложи да къртиш току що ремонтираното си жилище!
То шантава работа от всякъде. Лошото е че работата там е на парче и сградата се обитава и няма как да бастисам всичко на веднъж. Карам по ред като археолог и опъвам нова ама някъде не ми се иска да си вкарвам авто гол защото е измазано и направено добре и само малко козметика и е готово та си заслужава ровенето. Има положени и тръби в които си стоят зарязани кабели та спасявам по малко и от хамалогията.
thinkpad - майстор
lov написа:
То шантава работа от всякъде. Лошото е че работата там е на парче и сградата се обитава и няма как да бастисам всичко на веднъж. Карам по ред като археолог и опъвам нова ама някъде не ми се иска да си вкарвам авто гол защото е измазано и направено добре и само малко козметика и е готово та си заслужава ровенето. Има положени и тръби в които си стоят зарязани кабели та спасявам по малко и от хамалогията.
Може да си прав за себе си, но най-лесно е да прекараш нова инсталация. Като не искаш хамалогия - работиш с мостови кабел, замазваш и общо взето си готов. Вижда ми се много по-лесно от твоята работа, която е кауза пердута. Дори и да издириш всички лоши връзки, това не променя факта, че кабелите са стари и вероятно с недостатъчни сечения, на места и изгорели. Въобще нещата не са компромис, ами направо е за смяна. Толкова лошо изградена инсталация много рядко се среща.
Та - с ъглошлайф дълбаеш канали във всяка стая, полагаш мостови кабел, с една боркорона дълбаеш конзолите и след това замазваш с гипс за по-бързо, че след 1 час е изсъхнал. Ако сте двама човека и работите по-чевръсто, можете да направите и по 2 стаи за 1 ден и ще знаеш, че е ново. За връзките - клемите са малко по-бърз вариант от спайките. Там ти си знаеш какво предпочиташ.
lov - майстор
"thinkpad"
Сигурно са много километри кабелите в ел. инсталациите дето съм положил. За машини и инструменти технология и начини на работа също не искам съвети. Първата ми приказка дето казвам на работниците си дето наемам за каквато и да е работа е да не ми дават акъл как можело да ми го направят по евтино и с по евтини материали и като спестели и някоя друга операция.

Причината е да показвам снимки и да пиша в тази тема е ''никога не правете това в къщи''.Просто обекта бъка с такива изпълнения, че чак ми идват в повече.
Ей една простотия дето сега се сетих за нея въпреки че вече отдавна я няма. Опитах се да отрежа и увелича снимката но не се получи много добре та малко драснах с пейнта за нагледност. В кръгчето с червеното са конзолите на изолаторите.
Излизаш на терасата и ако не внимаваш в буквалния смисъл на думата се бесиш на ракордомана захранваш сградата.Линията тръгва почти успоредно на лицевата фасада на около 30 градуса и спуска на долу защото стълба на градската мрежа е по ниско и е на нивото на пода. :x
Просто ако няма ток си е перфектен простор. :lol:
thinkpad - майстор
lov написа:
"thinkpad"
Сигурно са много километри кабелите в ел. инсталациите дето съм положил. За машини и инструменти технология и начини на работа също не искам съвети.
Лов, самият факт, че оставяш подобно недоразумение, което аз лично бих сменил с мостовак и кофа гипс, с цялото ми уважение ме провокира да отговоря. Подобна оплескана инсталация - дори и остатъците от нея бих ги счел за пожароопасни. Не давам съвет, изказвам моето мнение.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: