• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
silent написа:
Това с щепсъла и аз съм го правил навремето като живях в студентско общежитие в ранните години на демокрацията. Парното беше мижаво всички студенти включваха печки като се натовари инсталацията и гърми долу в таблото и после чакаш да се обадят да дойдът да пуснат тока. Та аз си вземах ток с един шепсъл и кабел от контакт в коридора(явно на друг кръг) в съседство със стаята ми на който другия край с щепсъла бодвах в моя контакт в стаята. Разбира се след като предватително съм махнал бушоните.
Добре си махнал бушоните, ама пак си можел фойерверки да направиш. Не беше ли по-лесно да сложиш един контакт на другия край на кабела?
silent - майстор
ESPACE написа:
silent написа:
Това с щепсъла и аз съм го правил навремето като живях в студентско общежитие в ранните години на демокрацията. Парното беше мижаво всички студенти включваха печки като се натовари инсталацията и гърми долу в таблото и после чакаш да се обадят да дойдът да пуснат тока. Та аз си вземах ток с един шепсъл и кабел от контакт в коридора(явно на друг кръг) в съседство със стаята ми на който другия край с щепсъла бодвах в моя контакт в стаята. Разбира се след като предватително съм махнал бушоните.
Добре си махнал бушоните, ама пак си можел фойерверки да направиш. Не беше ли по-лесно да сложиш един контакт на другия край на кабела?
Сега като се замисля даже май не беше и контакти просто кабел с два банан щекера. :-D . Естествено на двата контакта бях написал по едно Ф -на фазата. А мисля че в стаята на таблото имаше само 1 бушон ( не помня) но ако не се лъжа по този начин навсякъде имаше ток , и осветление и в контактите.
Отделно когато си на 20+ морето е до колене....Помня първата година живехме с моя съквартирант в една току що построена кооперация рядко населена без акт 16 или 15 не знам. Кооперацията се захранваше с кабел от някъде си и зимата една вечер се прибираме нямаме ток. Съквартиранта звъни на домоуправителя...ами той кабела изгоря (всеки се топли на ток) и тока е преместен на друг кабел...ама той не можел нищо да направи....Идеята беше да не дърпаме и ние ток ...та да има за тях....и без това някви прости селянчета отнякъде си те могат и без ток...та тогава се ядосах и в етажното табло с едни стари клещи без изолация режа нашия кабел и качен на един стол увил клещите в суха хавлиена кърпа се закачих на новия кабел....съквартиранта само стои до мене трепери и се моли да не пипам....не че е геройство някакво и не бих се съгласил децата ми да правят същото ,но има моменти в които на човек може да му се наложи да заобикаля правилата ....като основното е да мисли умно, три пъти да премисля и да бъде на нокти .т.е с изострени сетива - много да внимава.....
hidrazin - майстор
Доста се чудиш де да го прасна ама май ще е тук. И без това темата малко замря и е време да се съживи.
По принцип винаги съм се възхищавал на изобретателността на братушките ама това е гранде изпразнише капутише ! :shock:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=co6SUTVGqOs[/youtube]

:partyman:
Lisko - майстор
Дааа, с килим на стената.
Същия самобитен майстор има и други ефектни изпълнения където отново се появява и младия му помощник (сигурно брат му).
Тока, вика, може да се регулира като придърпваш пластината нагоре.
jekasus - майстор
Эту страну не победить :-D
Изображение
Изображение
Изображение
lov - майстор
Замръзналата вода от пара или дъжд не е проблем защото си е чист дестилат и не е електропроводима. Даже си е чист изолатор. Проблема идва после когато се топи и разни мизерии тръгнат отмити вече от водата. Близо 10 години съм се борил с подобни истории всяка зима. На много пъти съм се чудил как всичко в такива условия работи на магия.

А иначе за килимчето на стената си е класика в Азия. Неговото първоначално истинско предназначение е били точно това да се слага на стената за изолация. И после тръгват неговите модификации и шарении за да служи и като украса. А в последствие започва да се ползва и като подова постилка.
valentino76bs - майстор
Електрожен но не като на братята :) Степените се превключват от кабелчето с белия изолирбанд на което е свързано болтче/като щекер :)/ и се мушка в дупките /степени/ на предния панел.Иначе работил перфектно ,до вчера!
Прикачен файл:
DSC_0022.jpg
Прикачен файл:
DSC_0023.jpg
thinkpad - майстор
valentino76bs написа:
Електрожен но не като на братята :) Степените се превключват от кабелчето с белия изолирбанд на което е свързано болтче/като щекер :)/ и се мушка в дупките /степени/ на предния панел.Иначе работил перфектно ,до вчера!
Виж дали болтовете не са ръждясали до степен да доведат до много лоша връзка. Ремонтирах нещо подобно наскоро, излезе че електрожена си работи, но болтовете които свързват кабелите са толкова ръждясали, че не пускат тока. Направих свръзките наново и тръгна.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: