Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Chefo77 - майстор
Е да ти разглобя кутията и да ти я покажа ли? :)
Става дума за кутия с ключ и отделна лампичка, която стои извън банята и бойлера се включва оттам. Не съм видял с очите си с връзките, каза ми го фаянсаджията, който е вързвал бойлера - на жълто зеления кабел има фаза. Като попитал еладжиите, които са вързвали кутията защо е така, те отговорили, че "Нали си проверяваш кабелите кой какъв е".
nikolovvd - майстор
И си представи, че някой влезе във форума и прочете как се свързват трите проводника - син, кафяв и зелено-жълт. :feuer: :-D
krasi92 - майстор
И без да чете нашенеца си ги знае тези работи.Всеизвестно е че електрото е елементарно и масово се кара синия цвят за фаза но тия ел.специалисти са надминали себе си.Трябва много внимаване и задължителни проверки като се работи след такива виртуози.
nikolovvd - майстор
Въпросът е къде са гледали хората от приемащата комисия и как са приели инсталацията без ДТЗ.
Все пак става дума за строителство 2015 година, а не 1975!
Това не е за Eл.абсурди, а за прокуратурата. Тя обаче няма да се самосезира и ще чака някой да "изгърми".
nikolov333 - майстор
Ами ако на чертежа на инсталацията на жилището има ДТЗ нищо не пречи да си го търсят от изпълнителя.. :idea:
moimoimoi - майстор
много зависи какво пише в договора за покупко продажба
ако там пише само само инсталация без контакти,ключове и табло не могат да пипнат изпълнителя

щото то в проекта има нарисувани и табло и контакти и лампи и бойлер т.н.
kozl - майстор
nikolov333 написа:
много зависи какво пише в договора за покупко продажба
ако там пише само само инсталация без контакти,ключове и табло не могат да пипнат изпълнителя
Не е логично ако договора включва разрешение за ползване. И ако има РП, тогава може и да го пипнат, но в нашата мила Циганария, нема нужда да се абите за подобни заключения оти всичко мое и не мое според зависи от величината за корупция.
ktamen - специалист
krasi92 написа:
масово се кара синия цвят за фаза но тия ел.специалисти са надминали себе си.
А ето и една много разумна причина фазата да е синя :prayer:
passat_rs написа:
Почти се справих със задачата остана въвсем малко за довършване и навсякаде синия ми кабел е фаза по цветно ми се видя :lol:
Вторият цитат е от тук http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=67&t=325968
mironcho - специалист
Не е по темата (отнася се за КИПиА), но за синята жица - преди време колеги присъединяваха кабели от трансмитери и разни други датчици към шкаф с PLC и като почнаха тестове се оказа, че почти нищо не работи. Грешката беше, че без да погледнат схемите нашите вързали черния за плюс, а синия за минус, както бих направил и аз. Падна голям спор, че чертежите са грешни, обаче накрая някой изрови западен стандарт по който за сигнални вериги синия трябва да е '+', а черния '-'. :?
krasi92 - майстор
Бош също ползват синьо за плюс ама дали са на запад не е ясно.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: