• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Искам да отворя нова тема/раздел в който да публикуваме със снимки, видео или просто споделяне на различни видове ел.абсурди,неща който сме видяли/неправилно направени застрашаващи живота/,или просто неща от който сте се изумили по един или друг начин/без естетически вид и др./...и т.н..... :shock: :?:
Последна промяна от valentino76bs на пет фев 11, 2011 2:18 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
боян написа:
Ми давай де отваряй ................................
първо като за загрявка......в нас таблото ми след ремонт на коридора/апартамента/ е с най старите предпазители керамичните на винтове,а пък на комшиите ми са нови табла че и вградени в бетона/вътрешен монтаж/ и с черната мерилинка, естествено аз съм ги монтирал...ааа имам и един плафон за слагане/от 3 години търся някой да го постави/....

дали тва за обущаря е вярно... :)
PCL82 - майстор
В една стара къща абсурдите се бяха трупали с години.

-звънец на съседите на 220в с телефонни кабели, захранен директно от главния 63А предпазител. Кабелите минават през същата тръба на моя звънец на 8в. Бутоните ни са един до друг-обикновени за до 36в. И ако аз не знам какви са ги направили мога да си изпатя.

-главна линия от електромер до апартамент с 2х4мм2 с 63А предпазител.
-стълбищното осветление и мазетата вързани към главната линия без предпазители.
-2 апартамента захранени с 36 метра въздушен рекордоман, 6мм2 защитен с 63А, след него въпросните 2Х4мм2 -15 метра
-токов кръг в жилището излиза отвън на стълбищната площадка (защото едно време там е било таблото) и после влиза пак в антрето където е таблото.
-нощна лампа на стената в банята, на 50см над мивката, с мързелив ключ (да е светло при бръснене)
-обикновен контакт и разклонителна кутия на височина 1,4м в банята на 1метър от душа.
-захранващ кабел на апартамент състоящ се от следната композиция: 30см 6мм2-> лустерклеми-> 6 метра 2,5мм2 в тръба и паралелно на тях външен кабел 2х4мм2, после спайки и 30см 6мм2 до таблото.
-акумулираща печка 4кВт, захранена с 2х2,5мм2 (става) и защитена с 50А стопяем предпазител-за да не нагаря основата!
-въздушно захранване в двор за градинска лампа: носещ стоманен тел и за него привързани два голи проводника ПКИ (гумен с текстилна оплетка), едно снаждане посредата. Всичко го вали и пече слънцето. Въпросните проводници минават през две дупки пробити в дървен прозорец и отиват до контакт.

Други:

Как се оправя изгорял тръбен бързовар- Тръбата се начуква с чук докато реотанът се опре в тръбата. Токът протича между реотан и корпус. Дано контактът е занулен...

Лампа с телефонен кабел.

Машина за циклене на паркет с ключ Рига свързан така: фазата и нулата на постоянно включващите контакти. Заземяването през моментно включващия контакт към корпус.

Майсторът нямал конзола за контакта и си я направил така:
-загипсирал бебешко бурканче и го извадил-гипсова конзола
-направил си от ивица от шише от соц. "Веро"
-от картон от кутия "Златна есен"
-зазидал консервена кутия.
-за разклонителна кутия- маргарин "Калиакра"

Табло за бойлер: шуко контакт, в който се включва замостен щепсел.
valentino76bs - майстор
PCL82 написа:
В една стара къща абсурдите се бяха трупали с години.

-звънец на съседите на 220в с телефонни кабели, захранен директно от главния 63А предпазител. Кабелите минават през същата тръба на моя звънец на 8в. Бутоните ни са един до друг-обикновени за до 36в. И ако аз не знам какви са ги направили мога да си изпатя.

-главна линия от електромер до апартамент с 2х4мм2 с 63А предпазител.
-стълбищното осветление и мазетата вързани към главната линия без предпазители.
-2 апартамента захранени с 36 метра въздушен рекордоман, 6мм2 защитен с 63А, след него въпросните 2Х4мм2 -15 метра
-токов кръг в жилището излиза отвън на стълбищната площадка (защото едно време там е било таблото) и после влиза пак в антрето където е таблото.
-нощна лампа на стената в банята, на 50см над мивката, с мързелив ключ (да е светло при бръснене)
-обикновен контакт и разклонителна кутия на височина 1,4м в банята на 1метър от душа.
-захранващ кабел на апартамент състоящ се от следната композиция: 30см 6мм2-> лустерклеми-> 6 метра 2,5мм2 в тръба и паралелно на тях външен кабел 2х4мм2, после спайки и 30см 6мм2 до таблото.
-акумулираща печка 4кВт, захранена с 2х2,5мм2 (става) и защитена с 50А стопяем предпазител-за да не нагаря основата!
-въздушно захранване в двор за градинска лампа: носещ стоманен тел и за него привързани два голи проводника ПКИ (гумен с текстилна оплетка), едно снаждане посредата. Всичко го вали и пече слънцето. Въпросните проводници минават през две дупки пробити в дървен прозорец и отиват до контакт.

Други:

Как се оправя изгорял тръбен бързовар- Тръбата се начуква с чук докато реотанът се опре в тръбата. Токът протича между реотан и корпус. Дано контактът е занулен...

Лампа с телефонен кабел.

Машина за циклене на паркет с ключ Рига свързан така: фазата и нулата на постоянно включващите контакти. Заземяването през моментно включващия контакт към корпус.

Майсторът нямал конзола за контакта и си я направил така:
-загипсирал бебешко бурканче и го извадил-гипсова конзола
-направил си от ивица от шише от соц. "Веро"
-от картон от кутия "Златна есен"
-зазидал консервена кутия.
-за разклонителна кутия- маргарин "Калиакра"

Табло за бойлер: шуко контакт, в който се включва замостен щепсел.

Смях се за разклонителните кутии честно... :-D...
mirk - майстор
Като прочетох за замостения щепсел се сетих за това http://web.artlebedev.ru/everything/vilcus/
totio1973 - специалист
Споменатото от PCL82 направо си е за дипломна работа :lol: :-D :lol:
PCL82 - майстор
totio1973 написа:
Споменатото от PCL82 направо си е за дипломна работа :lol: :-D :lol:
Топло топло!

Абсурдите в първата част основно са дело на съседа-минен инженер.
Бързоварът и бойлерното табло вероятно по идея на мой роднина компютърен инженер.
Машината за циклене беше на бивш железопътен инженер.

Полувината конзоли са дело на един бояджия, а другите на незнайни майстори.

Лампи с телефонен кабел по селата колко щеш.
valentino76bs - майстор
PCL82 написа:
totio1973 написа:
Споменатото от PCL82 направо си е за дипломна работа :lol: :-D :lol:
Топло топло!

Абсурдите в първата част основно са дело на съседа-минен инженер.
Бързоварът и бойлерното табло вероятно по идея на мой роднина компютърен инженер.
Машината за циклене беше на бивш железопътен инженер.

Полувината конзоли са дело на един бояджия, а другите на незнайни майстори.

Лампи с телефонен кабел по селата колко щеш.
ШЕДЬОВРИ.... :supz:
PCL82 - майстор
Още малко-сега битова електрохимия или анодна защита на водопровода.

Вила с водопровод от поцинковани тръби правен преди 40 години. Към водопровода има занулен напълно изправен бойлер, също свързан с поцинковани тръби. Водата от чешмата тече бяла и има вкус на метал-абсолютно негодна за пиене.

Какво се оказа:
Около къщата има дренаж, а камъните му са с високо съдържание на мед (синкаво зеленикави). Водопровода минава през тях и там тръбата е надупчена на много малки дупки. Когато сменяхме вътрешния водопровод тръбите се оказаха като нови-без грам ръжда и боклуци със запазено поцинковане.

Тръбите са източвани всяка зима и е имало условия за корозия, но цялата корозия е ставала при "батерята" от мед и цинк. От една страна заземена от водопровода в двора отделно зануляването на бойлера и изравнителните токове през нулата.
Тани - модератор
Малко снимки

Прикачен файл

P1120717.JPG Конзолна кутия

Прикачен файл

P1150116-1.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: