Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
За мен е кожодерство и кражба, за елементарни неща да викаш човек. Кой плаща сметката за това ? Собственика или наемателя ?
Всичко това е бюрокрация и окупиране на дадена област за определени хора, създаване на бариери пред навлизането на други лица. В крайна сметка кожодерство.
nikolov333 - майстор
Реално си е кожодерство, но първоначално са мислили за сигрноста.
Изображение

Изображение

...и аз се чудех защо ми мигат луничките...

(квартира- заварено положение)
hidrazin - майстор
Нищо ново под слънцето. Поредния тъп спайкаджиа...
Или картонаджия дет се е правил на електричар.
:partyman:
jekasus - майстор
99 % еладжии са спайкаджии.
Тук просто при монтажа кабели да легнали върху луничка, малкото растояние между окачен таван и плочата са спомогна за за това.
DundyTheCroc - майстор
Клемите струват стотинки, ама ги е мързяло да ходят до магазина.
При мен открих същия тип връзки на конвекторите, които са по два киловата, добре, че ги свалях като боядисвах.
bat_danio - специалист
Спайката е некъдърно направено НО:
Според мен проблема не е в спайката, а в това че халогенната крушка(25-70вата - 0,1-0,3А консумиран ток) се нагрява до 1 трилион градуса :shock: и се оглажда един вид през конектора и медните проводници с силиконова изолация (тя е такава защото не се топи така лесно), но чрез спайката ( и през клема също нали е матална) топлината се предава на проводниците с ПВЦ изолация която се топи(при доста по ниска Т) и прави "късо" :!: . От което следват останалите проблеми. Лично наблюдение при по качествени керамични фасунгу са луни на 220в кабелите са по дълги около20 см и няма проблем с така мразените в форума спаики. В къщи се опече ПВС клема лустер от 5 см кабелчета. След монтажа на ВАГО клеми раздалечени една от друга и разделени кабели привидно проблема изчезна. Привидно защото проблемната лампа не загасна. При проверка обаче се оказа че са са се стопили и оголили по 3-4 см и захранващите кабели просто са далече и не правят контакт по между си. Получавасе при продължителна работа на луните.
РЕШЕНИЕ -
1.Достатъчно отстояние от плочата- не всеки път го има
2.Премахване на част от вата до където е възможно през отвора за Луната.(ако има вата разбирасе)
1и2 са за понижаване на околната Т на въздуха около луната апропо по добре охлаждане на проводниците.
3.Замяна на проводниците ако това е възможно през отворите за луните до колкото е възможно с такива с по добра от температурна гледна точка изолация.Замяна и на керамичните цокли с такива с по дълги силиконови кабелчета.
4.Замяна на СПАИКИТЕ с керамични Лустер клеми ( не се топят и не смърдят като пластмасовите и не са толкова крехки като бакелитовите такива. отдалечаване колкото в възможно от Крушката генерирашта топлината.
5. :!: :!: :!: Купувате си ЛЕД ламБи и не се занимавате с простотии 1-4. Те освен по малко ток отделят и по малко топлина като цяло. МЕН не ме кефи как светят обаче
ПС. Отново подчертавам спаиката не се загрява и топи от тока преминал през нея освен ако наснимката това не е първата от поне 20-30 или повече луни общия рок на които протича през въпросната свръзка. Или луните са с траф центално на 12 волта и тогава тока е в пъти на написаното от мен, но тогава кабелите трябва да са видимо по дебели и по възможност топология звезда, а не шина.
6 броя по 50 вата, захранвани с 12 волта, "шина". Хазяйката не е присъствала на ремонтите, интересува се само от крайния външен вид.

Сега ще търся LED лампи с топла светлина.
nikolov333 - майстор
Аз съм с такива и съм много доволен.. Направени са много кадърно и светят колкото 50W-ви халогенки..
nikolovvd - майстор
И аз съм ползвал спайки в къщата, но винаги е залята с калай, т.е. направена е спойка между проводниците.
В банята имаше халогенки (така я купих преди 15 години), но на 230V. И понеже китайките горяха като пуканки сложих по един диод 1N4007, така че да работят алтернативно, т.е. когато едната свети другата почива. Това се прави като на едната анода на диода е към фазата, а на другата - катода. След тази "рационализация" халогенките ги сменях през 4-5 години, което за китайските халогинки си е пределна възраст.
Като се появиха LED крушките ги замених и още работят далеч след края на гаранционния срок от 3 години.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: