Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zdravkich - специалист
Здравейте. Интересувам се някой ползва ли /каква марка и модел/ и има ли представа дали става да се използва GSM комуникатор за алармена система DSC PC 585. Питането ми е тъй, като на обекта където е монтирана алармата няма телефонен пост и не може да се използва вградения комуникатор . Гледам в нета няколко български фирми предлагат GSM комуникатори, но конкретно дали работят с аларми на DSC не мога да разбера. Варианта включване към СОД е ясен ;) Благодаря предварително.
stefan_gb - специалист
Здравеи zdravkicк, невиждам причина всеки GSM комуникатор да се подвърже към алармата. Примерно със сигорност въпросната аларма ще има като изпълнителен елемент при задестване изходно реле с нормално отворен контакт и тои съответно ще задества вход на комуникатора.
didoni_ - специалист
ти как искаш,като се задейства да те уведомява на жсм а?
zdravkich - специалист
Да. Това е идеята, да ме уведомява при алармено събитие, както при работата на вградения комуникатор.
valat111 - специалист
Провери в магазините за електронни компоненти за GSM дайлър.
kabel96 - специалист
На сайта има и това по евтино решение но не е надежно.Тия стари телефони всички са изтървани и тн и почти винаги правят магарии.За батериите им не говорим.Все пак става въпрос за надежност и инвестицията е еднократна.А и за колко или по точно откъде ще намериш телефон като му купиш батерия и току виж ти излязло по скъпо.Между другото ги ползвам от 3 дена в неделя ги монтирах но ми бяха препоръчани от фирма която ги ползва години.
zdravkich - специалист
kabel96, мерси за информацията. И аз разглеждах тези комуникатори на Valcor и тези на BSM. На BSM слагаш направо SIM карта, не ти е нужен мобилен апарат, цена към 160 лв. Просто искам да разбера с аларма на DSC става ли и работи ли без проблем. Ти към каква аларма си вързал GSM комуникатора?
stoyansbg - специалист
Ако имаш Интернет на обекта, можеш да ползваш вградения dialer на PC585 през аналогов телефонен адаптер (например Linksys SPA1001) и VOIP доставчик.

Тема "GSM комуникатор за алармена система DSC PC585 ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: