Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drastar - специалист
здравеи radius,

Имаш хубава централа сложи си PCS200 или PCS250 + VDMP3(гласов модул) на Paradox, и не се занимавай с глупости. Това се прави веднъж за да си сигурен в алармата си, а и ти да спиш по спокойно.Вярно че е по скъпо, но имат много повече възможности.
radius - майстор
По принцип е така, но малко по малко, сметката набъбва. За мен е важно да знам какво е задействало алармата, а не толкова да я командвам дистанционно. Затова VDMP3 мисля, че не ми е необходим. Всъщност би ми свършил идеална работа и само той, ако се сдобия с безжичен телефон с изход телефонна линия. Виваком пускат по селата масово домашни телефони в клетъчната си мрежа, идва им по евтино от поддръжка на жиците. Но новите модели нямат изход за телефон.
zmiori - специалист
Я си прочети предния пост и кажи как ще разбереш какво тие задеиствало системата? Паяк, хлебарка, въздушно течение, плъх, мишка или какво?
Системата като ти каже коя зона или тип датчик е сработил ТИ какво ще направиш? Ще игнорираш сигнала от акустичен датчик щото съседа може да прави купон ами ако към същата зона има вързан ПИР?
Намериси наи ефтиното и най сигурното средство да ти "свирне" в слушалката.
Моя съвет е /някой преди това я подхвърли/ използваи си сухия контакт и една тъпа "нокия" да ти каже че има нещо а ти си рещаваи сам какво да правиш.
radius - майстор
Аз поста си мога и да не го чета, защото знам какво съм писал. В преден пост поясних, че искам да знам дали е ПИР или МУК и колко пъти, защото са с различен приоритет. Едно е да получа 2 сигнала от даден ПИР, друго е да получа МУК-ПИР1-ПИР2 и т.н.
drastar - специалист
разбирам те , но в крайна сметка се получава така, че не знаеш от къде е алармата, не можеш да я командваш дистанционно.....за какво ти е тогава?
винаги си заслужава инвестицията дори да охраняваш и вила на село където няма много за крадене, защото щетите при самия взлом ще са по големи от стойността на подобренията в алармената ти инсталация. Не знам колко зони ползваш,но явно не ти стигат да направиш всеки детектор или мук на отделна зона.Има и разширители за зони,но пак пари......
Според мен,прави всичко както трябва дори и малко по малко, ако пушиш, не пуши 3 месеца, ако пиеш,продай ракията :axe: и ........ все трудни решения :weedman:
успех :partyman:
zdravkich - специалист
kabel96 написа:
Ползвам тези от 120 лева.
http://www.lesibg.com/index.php?main_pa ... 0951vlup50
Здравейте.
Малко помощ за избор на по-добрият модел GSM комуникатор на ЛЕСИ, че хич не са ми ясни брой входове и изходи.
Спрял съм се на тези на два модела:

Valkor GSM58 http://www.lesibg.com/product.php?ProductID=552

Valkor GSM40
http://www.lesibg.com/product.php?ProductID=62

Моля, за мнение кой е по-добрият модел, като опции и вариант за свързване към централа DSC PC585.

Тема "GSM комуникатор за алармена система DSC PC585 ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: