• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
gechevp написа:
Чудесно, тоест в молбата, да запиша че имота ми е нов, трябва да се сменя електромер и партида и желая последния да бъде изнесен и ще прикача договор за покупкопродажба заверен при нотариуса, така ли?
Да така. Естествено ще стане след съответното заплащане на услугата. Мисля че е малко над 100 лева. :?
:partyman:
gechevp - специалист
Ако е само толкова, чудесно! Благодаря за отговорите. Ще пиша когато мина процедурата за да знаят другите.
Поздрави :)
kuger - майстор
gechevp написа:
Не, че е по темата да се обяснявам защо искам, но нито искам някой да ми влиза в къщата когато си реши, нито искам да се занимавам да си се самоотчитам на баровците от ЧЕЗ. Това надявам се е достатъчно, за да получа одобрението ви, на моето желание? :)
На мен също не ми се занимава. Още повече, че дебна инкасатора да не ме подмине, че съм под ключ заради тъмно зелените.
gechevp написа:
Чудесно, тоест в молбата, да запиша че имота ми е нов, трябва да се сменя електромер и партида и желая последния да бъде изнесен и ще прикача договор за покупкопродажба заверен при нотариуса, така ли?
Ако партидата е била на твое име, забрави да стане.
gechevp - специалист
Не е, имота е купен съвсем скоро
kuger - майстор
gechevp написа:
Не е, имота е купен съвсем скоро
Ами, бон шанс!
И, пиши за резултата
MIRO_073 - майстор
Има ли риск да го накарат да си купи табло по техни изисквания, а те САМО да му преместят електромера :? Че с тия дружества съм се нагледал на какво ли не.
todor_kynev - напреднал
Аз като ходих при ЕВН да сменям партидата на апартамента който купих , една любезна госпожица ми обясни че няма смисъл да плащам за смяна на партида (сумата не се сещам колко беше) а мога само да сменя титуляра което е безплатно(носиш нотариалният акт).А за това дали ще го накарат да си купи табло мисля че да.
miliad - майстор
Преди година минах по този път. Къща в забутано село.Електромер от ЕВН
Най-общо историята е следната:
ЕВН изнасят безплатно електромера, ако си залегнал в инвестиционните им планове, и имаш време да ги чакаш.Иначе плащаш-не помня к'во беше като сума, ма не ми хареса.
Последва разговор на 4 очи със служител в местния КЕЦ.По негов съвет платих 20 тина лв такса да дойде ремонтна група за подмяна на кабел по мое желание.На място вече с ремонтната група се уточних какво ще им е необходимо, за да изнесат таблото на улицата.
Стълб/защото къщата няма височина и Ел. стълбовете са от другата страна на улицата/,типово табло и кабел.Всичко това го монтирах и тогава им се обадих(на ремонтната група) да минат.Те си напълниха таблото с каквото е необходимо, подвързаха и пломбираха.
Обща стойност на процедурата към 200 лв такси и материали.
vk - специалист
Аз мисля, че гражданите не трябва да плащат за изкарване на електромер на границата на имота, особено по села и други места като вилни зони, където консумацията вероятно е ниска. Особено ако се посещава сезонно.
Мотива ми е , че интереса е на енерго-дружествата (да изкарат електромера), съответно те трябва да платят за този свой интерес. Иначе пък носят риска да ги крадат, когато електромера ти е в къщата, прикачвайки се преди измерващото устройство.
За да не започвам нова тема за същия въпрос ще пиша в тази.
В края на миналата година закупих къща в Плевенския регион. Електромера и се намира до входната врата на къщата вътре в двора. Искам да го изместя на външната стена на къщата която е и граница на имота. Тъй като ще се използва като вила без постоянно живущи отчитането включва прескачане на оградата от страна на инкасаторите, което искам да избегна. На доста от комшиите са вече изнесени затова подадох молба до ЧЕЗ да изнесът и моя електромер. От там ми отговориха че ще направят проучване и ще ми отговорят. След първото им проучване ме уведомиха че "да наистина електромера не е изнесен" и че ще направят второ проучване и пак ще се свържат със мен. Следвторото им проучване отговора им беше "вашия случеи не приоритетен и че бюджета им за годината вече разпределен и да пробвам с нова молба догодина или да си платя". Като ги попитах колко ще струва ако реша да си платя на което ми отговориха че не могат да ми кажат тъй като трябвало да се направи проучване, да се изготви проект, да се съгласува този проект и тн. за всяка стъпка разбирасе със съответната такса.
Въпроса ми какво да направя за да стане изнасянето на електромера.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Преместване на електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: