• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
deo moni - специалист
Имам проблем с ел. уреди които имат компресор, хладилник: климатик: Бръмчат странно и вибрират, да кажа само че съм ги нивилирал сложих нови тампони на климатика и пак вибрират.Може ли това да е от тока(които е трифазен но е разпределен по фази за осветление-контакти силови и др.) или е от нулата.Исталацията е с две нули и 1 фаза, дефектно токови предпазители.???
v_krumov - напреднал
deo moni написа:
Имам проблем с ел. уреди които имат компресор, хладилник: климатик: Бръмчат странно и вибрират, да кажа само че съм ги нивилирал сложих нови тампони на климатика и пак вибрират.Може ли това да е от тока(които е трифазен но е разпределен по фази за осветление-контакти силови и др.) или е от нулата.Исталацията е с две нули и 1 фаза, дефектно токови предпазители.???

От земното е :?
deo moni - специалист
Не е от заземлението, проверил съм. Можели да е от някоя объркана връска, имам в предвит някои контакт да е вързана нулата за земното.Понеже нали казах че са 3 кабела до контакт < 1 ви е нула-син> 2 ри е жълт земя> 3 червен фаза>.????? или е нещо друго...
ecotronic - специалист
miroton написа:
Етоти подобна тема http://www.bgaudioclub.org/forum/viewto ... 21290.Дано съм бил полезен.
Колега, благодаря за препратката!
Темата е много интересна и полезна, защото при наличието на такъв проблем могат да станат големи поразии.
Лично моето мнение по въпроса е че всичко това е в разултат на несинусоидална форма на напрежението. А защо се случва - само може да се предполага. Лесно може да се установи дали е така с осцилоскоп.
Една много вероятна причина е ползването в близост на мощно устройство за кражба на ел енергия.
Трябва незабавно да се подаде жалба в енергото.
deo moni - специалист
ecotronic написа:
miroton написа:
Етоти подобна тема http://www.bgaudioclub.org/forum/viewto ... 21290.Дано съм бил полезен.
Колега, благодаря за препратката!
Темата е много интересна и полезна, защото при наличието на такъв проблем могат да станат големи поразии.
Лично моето мнение по въпроса е че всичко това е в разултат на несинусоидална форма на напрежението. А защо се случва - само може да се предполага. Лесно може да се установи дали е така с осцилоскоп.
Една много вероятна причина е ползването в близост на мощно устройство за кражба на ел енергия.
Трябва незабавно да се подаде жалба в енергото.
Има логика в това, до моита къща има един специалис сега продава и слага климатици има поне 5 климатика сложени на къщата .Явно с това се отоплява, дали..... маи.... краде от енергото.
ecotronic - специалист
deo moni написа:
ecotronic написа:
miroton написа:
Етоти подобна тема http://www.bgaudioclub.org/forum/viewto ... 21290.Дано съм бил полезен.
Колега, благодаря за препратката!
Темата е много интересна и полезна, защото при наличието на такъв проблем могат да станат големи поразии.
Лично моето мнение по въпроса е че всичко това е в разултат на несинусоидална форма на напрежението. А защо се случва - само може да се предполага. Лесно може да се установи дали е така с осцилоскоп.
Една много вероятна причина е ползването в близост на мощно устройство за кражба на ел енергия.
Трябва незабавно да се подаде жалба в енергото.
Има логика в това, до моита къща има един специалис сега продава и слага климатици има поне 5 климатика сложени на къщата .Явно с това се отоплява, дали..... маи.... краде от енергото.

Това за кражбата е само едно предположение. Но това, че шумът се дължи на несинусоидално напрежение е 99,999% сигурно. А това е много опасно, защото води до по-високи вторични напрежения във всички уреди в които има трансформация, като телевизори, компютри..........и кажи речи всичко без класически крушки и печки.
Синусоидалната форма на мрежовото напрежение е един от важните параметри наред с честотата и амплитудата, които енергото трябва да подържа в норми.

Така че непременно подай жалба. Иначе в телефонни разговори обикновено те пускат в улука.
deo moni - специалист
Днес виках един приятел от енергото да замери както ми казахте с осцилоскоп и още някакъв уред(незнам какъв беше). Та мери тои на външното табло после на вътрешното дето са ми бушоните и каза че всичко е наред , замери и контактите, Според него проблама може да е накъде в кутиите <нула да е вързана за земно по погрешка>. Пак се върнах в началото на проблема, мам...ка.....му. Сега трябва да ревизирам всички кутии и контакти а може да е и в някоия лампа.... малеееее. :wallbash: :wallbash:
ecotronic - специалист
deo moni написа:
Днес виках един приятел от енергото да замери както ми казахте с осцилоскоп и още някакъв уред(незнам какъв беше). Та мери тои на външното табло после на вътрешното дето са ми бушоните и каза че всичко е наред , замери и контактите, Според него проблама може да е накъде в кутиите <нула да е вързана за земно по погрешка>. Пак се върнах в началото на проблема, мам...ка.....му. Сега трябва да ревизирам всички кутии и контакти а може да е и в някоия лампа.... малеееее. :wallbash: :wallbash:
В момента в който човекът е правил измерванията, чуваше ли се онзи необичаен звук от въпросните консуматори?
splitservice - специалист
По добре се обади в енергото, с писмена жалба защото иначе наистина ще те пуснат "по тъча". А ако имаш объркани нула с зануляване с включването на някой уред с "шуко" в контакта, непременно дефектнотоковата ще сработи. Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Имам проблем с ел. уреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: