• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
RANOPILE - напреднал
И аз четох в един сайт за тези ленти, че са най-мощните на пазара, но пък малко греят. 60х6000mCd
Ярки гъвкави LED ленти със светодиоди 5050 - това са най-ярко светещите гъвкави LED ленти. Всеки от светодиодите 5050 е изграден от 3 ярки LED кристала, обединени в един корпус. При еднаква гъстота на получените ленти, типа 5050 свети три пъти по-ярко от обикновените ленти тип 3528. Поради по-големите размери на светодиодите, тези ленти са по-широки: 10мм за неводоустойчивите и 12мм за водоустойчивите. По-високата яркост и мощност на светодиодите 5050 предполага необходимост от по-добро охлаждане, което е едно от най-важните условия за дългия живот и надеждност на тези ленти. Обърнете внимание и на повишената консумирана мощност на тези ленти и предвидете захранващи блокове, които да съответстват на нея. Водоустойчивият модел на най-мощната лента от този тип: WHFLx60 отделя значителна топлина при работа и задължително се нуждае от подходящи условия за охлаждане: контакт с метална повърхност, свободно пространство за циркулация на въздуха и т.н. Тази лента не се препоръчва за вътрешен монтаж или монтаж в ограничени затворени пространства.
ribnikolaevi - майстор
Днес в един магазин пипнах такава лента. Имаха си табло, което си свети баз прекъсване. Не беше особено топла лентата. При мен няма да свети непрекъснато, а само при ползването на тоалетната. Прогнозата е душ-питата да се ползва сравнително рядко по предназнамение, т.е. рядко да е загрята от топла вода. Обикновено ще служи като радиатор за охлаждане.
ribnikolaevi - майстор
За да не отварям нова тема: С какво мога да залепя гол алуминий към горната страна на питата (без праха по нея)? Макс температура 80 градуса да кажем.

Прикачен файл

P1050739_02.JPG
P1050739_02.JPG (90.65 KиБ) Видяна 5719 пъти

Прикачен файл

P1050749_02.JPG
P1050749_02.JPG (36.99 KиБ) Видяна 5719 пъти
2v6 - майстор
ribnikolaevi написа:
За да не отварям нова тема: С какво мога да залепя гол алуминий към горната страна на питата (без праха по нея)? Макс температура 80 градуса да кажем.
Какъв да е силикон :idea:
svetliopi44 - Чирак...
Moment Total Fix PL 700

Moment Total Fif PL700 е професионално монтажно лепило, което едновременно лепи и уплътнява. Благодарение на революционната технология Flextec TM на база полимери, лепилото може да се използва за монтиране на всякакви материали върху всякакви повърхности при всякакви условия.
Flextec TM лепилото има универсално приложение:
монтиране на мебели, огледала, первази, парапети, декоративни елементи, лайсни, подпрозоречни первази, канали за кабели, дръжки, закачалки, керамични плочки и мн. други.
Подходящо е за работа на открито и закрито, върху хоризонтални и вертикални повърхности. Може да се използва върху попиващи и непопиващи повърхности.
Свойства:

образува гъвкава лепилна връзка;
за влажни и гладки повърхности;
залепва и под вода;
лепи дори две непопиващи повърхности;
високоустойчиво на вибрации, термични движения и UV-лъчи;
звуконепроводимо;
можве да се боядисва и шкури след изсъхване;
изключително висока начална и крайна якост и др.

http://www.denicom.bg/images//upload//PIC308421.jpg
ribnikolaevi - майстор
Лампата е на тавана. 1.2 метра лед лента 5050 - 60, студено бяло. Свети достатъчно силно за да се чете вестник в тоалетната без взиране.
$64EN - специалист
Браво Николаев, Много гот е станало. Темата също си я бива =D> .
Ще покажеш ли как е станала накрая лампата?
ribnikolaevi - майстор
Ето го. Още не съм скрил кабеляка.

Прикачен файл

P1080109.JPG
P1080109.JPG (69.07 KиБ) Видяна 5454 пъти
ribnikolaevi - майстор
Така осветява...

Прикачен файл

P1080114.JPG
$64EN - специалист
Браво Богдане много хубаво е станало. :)
Снимките със светкавица ли са или без?
Ако са без, ми се струва , че светлината е достатъчна.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Светлинен поток от ЛЕД лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: