Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
romanpm - майстор
По ред причини докторите не ми дават да се зоря тоя месец и ще изтърва лозенцето /о,5 дка/намерих това 12В мотор предавка лагер и умувам , моля за помощ :?

Прикачен файл

1ел-лозе.JPG
1ел-лозе.JPG (68.59 KиБ) Видяна 9513 пъти

Прикачен файл

ел-лозе.JPG
ел-лозе.JPG (64.05 KиБ) Видяна 9513 пъти
miroton - майстор
Нямали да стане двигател от чистачки.
fikata - майстор
miroton написа:
Нямали да стане двигател от чистачки.
Сигурно искаш да кажеш помпа за автомобилни пръскачки.
shotik - майстор
Като не ти дават да се мориш как ще носиш и допълнителния товар от помапа и акумулатор,който ще е поне 8-10 кг ?Трябва да правиш и количка.

Като гледам снимката ,ако това голямо зъбно колело влезе на лагера ,а през неговата ос да се пробие за болт ,който да го захване към помпата ,вместо болта за ръчката.На зъбното колело странично с болт-ос да се захване някаква "биела" ,която да движи пръчката на помпата.Дано размерите да отговорят на това ми предложение.
iavord - специалист
С помпа от пръскалки за фарове би трябвало да пръска добре. Доколкото знам са доста мощни.
romanpm - майстор
Имам удобна количка с 2 надуваеми мотоциклетни гуми малък акумулатор /12Аh/ и така нищо няма да нося , shotik и аз мислех подобна система защото натиска е продължителен примерно от "70" градуса до "0" , лагерът не влиза и е добре защото като го престържа зъбчатото малко ще се набие точно , единствено не мога да нагодя лостовата система . Благодаря за предложенията за други помпи ще помисля и трябва да пробвам :?
miroton - майстор
С тоя акумулатор няма да издържи.
Тани - модератор
Има ли ток на лозето? Преди години правих ма баща ми пръскачка за овощната градина , защото и той не биваше да вдига тежко , но беше на съвсем друг принцип - компресорче от хладилник и отделно една подобна на домакинските газови бутилки на колела в която сипва разтвора за пръскане и помпи с компресорчето .Понеже аз не съм я ползвал , а само и направих пробите не си спомням дали с едно помпене може да се изпръска цялата бутилка , но мога да питам баща ми ако мислиш да се възползваш от идеята .
romanpm - майстор
Тани написа:
Има ли ток на лозето? Преди години правих ма баща ми пръскачка за овощната градина , защото и той не биваше да вдига тежко , но беше на съвсем друг принцип - компресорче от хладилник и отделно една подобна на домакинските газови бутилки на колела в която сипва разтвора за пръскане и помпи с компресорчето .Понеже аз не съм я ползвал , а само и направих пробите не си спомням дали с едно помпене може да се изпръска цялата бутилка , но мога да питам баща ми ако мислиш да се възползваш от идеята .
miroton мога да го зареждам докато почивам
Тани Имам трифазен + компресорче от хладилник , но тази пръскачка помпи вода , ще търся бутилка мисля че имах една от канта "Кока кола" без капак той май е подобен като на бойлер -овален ... :?
evil - специалист
Според мен на оста на моторче може да се закрепи едно колело и на периферията на това колело да се захване лоста които идва от горе и правейки обороти горния лост ще се движи на горе на долу.Огранечението за част от оборота е от ръкохватката но като е няма защо да се ограничаваш.Но ще трябва да се нагласят мощност ,обороти и да се изкриви горното лостче.С две думи невиждам смисъл в това.По-добре е да се търси 12в помпа и съдържател

Тема "Електромеханична пръскачка за лозе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: