Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
John - специалист
Ако,не се държи на някаква естетична линия,на пазара има плафони с вграден датчик.Цената е около 25 лв.
marian1 - майстор
Джони къде ги тия плафони по 25 лв че се убих да търся
John - специалист
За първи път ги видях в един магазин на Стар Лозенски път.Преди 4-5 дена ги мернах и в голям магазин ама,да ме удавиш в бира ,кой беше не се сещам.Баумакс или Вилаз ...?Утре,ще мина към първата дестинация и ще ти пиша за резултата.
valqk - специалист
Тани написа:
Има комбинирани датчици- звуков и за движение- за тоалетната е идеален - ако се застоиш просто трябва да плеснеш с ръце! Или рфно по-мощно ...... пррррръц :-D :furz:
Еееееее... Тани, ти пък се изказа!
За мене хубаво, ама жената като ги пуска по-ехидни и безшумни.... :heart: ... стелт един вид... за нея трябва капацитивен датчик май, май? :weedman: :weedman: :weedman:

Сега майтапа на страна. За помещения от този сорт наистина съществуват датчици, които работят на капацитивен принцип, но не съм виждал на пазара (но четох някъде, че има с военно предназначение ?!? каквото и да значи това). мери капацитета на помещението и като има голямо отклонение - светва. Интересно ми е ако е баня какво става, ама уви не съм виждал да се продават....

@John - не знаех, благодаря за информацията - наистина си е полезно да знам, че ги има. Ще се оглеждам. п.п. случайно да се познаваме офлайн или просто съвпадение на никове?
ribnikolaevi - майстор
Ето тази схема ползвах при моето антре. Имам 5 врати, Г образна форма, 2 осветителни тела с по две крушки всяко. Датчикът е на тавана, така, че хваща всички врати. Нормално отвореният ключ е сложен на вратичката на шкафа зад който е пералнята и сушилнята (май му се вика шау бау от електричарите). Така заобикалям релето при по-дълъг и "обоснован" престой (за невършещите работа в антрето светлината е ограничена :-D, а когато жена ми се занимава с почистването на дрехите на семейството - халал да и е светлината).

Прикачен файл

Osvetlenie antre.jpg
Osvetlenie antre.jpg (17.74 KиБ) Видяна 11096 пъти
lov - майстор
Ето това мисля че е по удачно.
http://www.dealextreme.com/p/e27-2w-23- ... 240v-34962
Макар че взех първия модел който ми изкочи а могат да се подбират и по мощност и цена. А пък и цената е съвсем приемлива защото само датчика тука струва толкова.
Хората си предлагат толкова гъдели че по някога да се чудиш какво да сложиш.

http://www.dealextreme.com/p/three-wire ... 240v-39582 изрових и това.
Това е така наречения коридорен датчик
ribnikolaevi - майстор
Интересни неща, наистина ... но едва ли ги има по нашите дължини ...
Пък и осветителните ми тела са вградени в картона на тавана, цоклите са хоризонтално насочени, в моя случай са неприложими. Но за дълъг коридор в мазе примерно са идеални. В новите кооперации има коридори с доста чупки и се почва едно цъкане на ключове ...
lov - майстор
Има ги, това ти е цена заедно с доставката до България. Явно не си запознат с онлайн пазаруването. Пристигат за около 2 седмици. Е понякога има и издънки за по дълго време, но винаги си получаваш стоката. Има и на по тънки цени само иска ровене по други сайтове за електронна търговия.
А този коридорния го има и по нашите магазини точно същия поне на външен вид само че на по солена цена. какво те учудва всичко идва от Китай. Само тяхната икономика работи и произвежда.
John - специалист
http://mikimak.com/?function=detail&id=8222
Това имах в предвид.Идеално решение за стълбищно осветление и коридори без високи изисквания за дизайн.

valqk нищо чудно да се познаваме , вършеем из цяла София. :)
valqk - специалист
John написа:
http://mikimak.com/?function=detail&id=8222
Това имах в предвид.Идеално решение за стълбищно осветление и коридори без високи изисквания за дизайн.

valqk нищо чудно да се познаваме , вършеем из цяла София. :)
А, да. Просто питах да не би случайно да си един конкретен мой приятел - не си :) Ама вярно може да се знаем :o

Тема "Осветление на коридор с фотоклетки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: