НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление 
Дата и час: Съб Ное 22, 2014 5:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 10:12 am 

Здравейте, проблемът е следния: пералнята върти бавно, мотора се мъчи при тръгване и бучи, но все пак завърта. Пералнята е на тъщата и до сега не съм я разглабял, но опита ми с други перални ми посказва, че най-вероятно е кондензатор. След като свалих капака се оказа, че захранващия кабел влиза в капсулован корпус. На схемата на корпуса има три кондензатора: 1 - 0.47 микро фарада ( меря го - 0.45 микро фарада) и два по 0.25 микро фарада (меря ги по около 4 нано фарада). Търсих ел. схема на тази пералня, но не открих.
Въпросът ми е дали проблема е именно в този капсулован корпус ( произведен 1990 година) или има и друга причина . Благодаря предварително на отзовалите се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 1:13 pm 
напреднал

Ето ти схема. Вероятно проблема е на друго място.

Прикачени файлове:
att-45576f0f52bb0A102.gif
att-45576f0f52bb0A102.gif [ 11.41 KiB | Прегледано 1200 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 2:18 pm 
специалист

@sgs_vd, кондензаторите, които са на захранващият кабел са филтриращи, те НЕ са за мотора. За мотора има друг - потърси го и го смени. На "Перла 05" е 16 микрофарада / 400 V. Предполагам, че и тоя е някъде от този порядък ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 1:19 pm 

Благодаря за бързите отговори. Явно проблема не е във филтъра на входа на захранването. Пусков кондензатор на схемата не виждам. Явно управленито на двигателя е по-сложно и проблема е в блока за управление. Механично двигателя е здрав, върти леко, без шум и задържания. Лагерите на барабана са ОК.Но пералнята има и друг проблем, за който ме уведомят в послествие: позиция "стоп" на програматора не действа и тръгне ли програма трябва да я изкара до край. Като свърши програмата трябва да се изключи захранването за да се отвори люка. Независимо, че врътката на програматора е поставена в положение "стоп", при натискането на бутона "старт-пауза", пералнята започва да изпълнява последната зададена програма. Доста проблеми и нещата май вървят към нова пералня... :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 6:13 pm 
напреднал

Има проблем в платката за управление , щом не може да се нулира. Пробвай да я нулираш като задържиш бутона старт/пауза 5 секунди. Ако не се оправи , тогава трябва да се смъкне платката.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа