• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
evil - специалист
Колеги дайте някаква идея че от много мислене на глупости си докарах беля на главата.Направих от алармата да ми се гаси тока в работилничката но се оказа че там напрежението е 200v и контактора ще ме побърка от бръмчене :rolleyes: .Имам още 2 контактора и с тях пробвах но същото а не ми се преправя отново пък си е и удобно така.Дали да не изправям напрежението :? .Ще трябва май грец. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем
moimoimoi - майстор
Пробвай контактора някъде другаде където имаш 220 волта дали ще работи безшумно
по принцип не би трябвало да е проблем 200 волта-залепва си добре
проблема по скоро може да е в замърсен магнитопровод-ръжда боклуци,едно разглобяване и почистване с шкурка и проблема може да се оправи
vvventsi - специалист
evil написа:
Колеги дайте някаква идея че от много мислене на глупости си докарах беля на главата.Направих от алармата да ми се гаси тока в работилничката но се оказа че там напрежението е 200v и контактора ще ме побърка от бръмчене :rolleyes: .Имам още 2 контактора и с тях пробвах но същото а не ми се преправя отново пък си е и удобно така.Дали да не изправям напрежението :? .Ще трябва май грец. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем
пробвай с някой контактор дето бобината е е на 12V или 24v и я вържи със трансформатор!
ditronix - специалист
Не се занимавай с глупости.Или си намери реле за 220V,или контактор за 380V.Ako намериш реле-добре,ама са кът :? Затова един контактор на 380 V с греца,който имаш ще ти свърши идеална работа.Само добави един кондензатор около 1 uF/400V и си в джаза! :) Получаваш един напълно безшумен контактор,като изключим щракането при вкл./изкл. Тактиката е изпитана в продължение на години и не се влияе от ничие мнение :-D Не ти трябват нито шкурки,нито трафове.
lecki - специалист
moimoimoi написа:
Пробвай контактора някъде другаде където имаш 220 волта дали ще работи безшумно
по принцип не би трябвало да е проблем 200 волта-залепва си добре
проблема по скоро може да е в замърсен магнитопровод-ръжда боклуци,едно разглобяване и почистване с шкурка и проблема може да се оправи
И наи важното осигури двата магнитопровода да имат известна свобода,
( намали натегнатоста на неподвижния) :idea: :-"
sstefanov - майстор
Само с греца нищо няма да направиш, защото контакторът е конструиран за променлив ток. Ако му пуснеш 230 волта постоянен ще изгориш бобината.
vk - специалист
Не казваш какъв ти е контактора ? Колко ампера е, какъв товар комутираш ? Но не би следвало да шуми.
Друго решение е да се замени с т.нар. SSR релета (solid state relays)
виж и това на картинката по-долу
Изображение, a виж и тази картинка Изображение
valat111 - специалист
Аве стефаноф...откъде ще му пуснеш 230 волта потоянно?////
sstefanov - майстор
Моя грешка, исках да кажа изправено.
ditronix - специалист
Е точно заради това казах че контакторът трябва да е с бобина за 380V,ако се изправи оперативното му напрежение.Нищо не гори тогава и си работи без да бръмчи.
  • 1
  • 2

Тема "шумен контактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: