Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
parketmilanov - специалист
Здравейте, не знам дали е за тук темата но ми се видя подходящото място, а ако не е простете ..
та...
имам Бойлер Дипломат-елдом инвест 80л хоризонтален работи си прекрасно 4години почти
и от 2 дена не загрява като хората а и преди малко видях че тестера на анодната защита е в червената зона/каквото и да значи това/и като натисна бутона на тестера бръмчи като за световното през 94
мнения ,съвети ,препоръки
освен главната да извикам техник :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи е в гаранция, така ли? Тогава препоръката може да е само една :) ...
vvventsi - специалист
тези бойлери знам че имат 5г.гаранция, следователно обаждай се на сервиза да идват да отстраняват проблема,аз съм на тоя принцип нещо гаранционно ли е давай го на сервиз дори да можеш самичък да отстраниш проблема, защото след месец два ако стане нещо по сериозно и скъпо няма да ти признаят гаранцията!
parketmilanov - специалист
привет пак , най-куцото в случайта е че не пазиме гаранционната карта.по ремонта се затрила.
това забравих да споделиа.:(
moimoimoi - майстор
като свалиш капака на бойлера вътре трябва да има термозащита-от прегряване
понякога изключват самоинициативно :lol: ,та тая защита ако се е задействала трябва да се възстанови-обикновено трябва да се натисне едно палче
може и да ти е изгорял нагревателя-за целта трябва да се провери на клемите на нагревателя дали има 220 волта при включен бойлер
на бойлера има ли лампа ккоято да свети?и свети ли в момента?
Trifun - специалист
parketmilanov написа:
... работи си прекрасно 4години почти ...
А за 4 години колко ли варовик е натрупал ? :?: А и доколкото си спомням толкова живот даваха и на анодния протектор - виждал съм бойлери, на които беше останала само телта от протектора ...

При всички случаи трябва да се отвори и да се прецени на място - моето предположение е че нагревателя се е пръснал вследствие на натрупан котлен камък около него и силно влошено топлоотдаване.
Fender_str - специалист
Какво значи не се загрява като хората, индикатора за топлата вода отклонява ли се толкова колкото се е отклонявал преди, водата ли свършва бързо, бавно загрява ли? При всички положения сваляш фланеца, преглеждаш за варовик(сигурно има много и пречи) преглеждаш тръбичката на топлата вода да не се е разпаднала(много вероятно) и я подменяш с нова, следва измерване на нагревателя с мултицет на обхват за съпротивление(при изключено напрежение!!!) за 3 kW нагревател то трябва да е 16ома ако е по-високо значи нагревателя е за смяна.

Едит: Така или иначе ще го отвориш смени му и анодната защита.
vk - специалист
дайте една снимка - картинка. кое е анодна защита, къде се мери съпротивление на нагревателя. някой спомена -някакво палче се вдига, къде е това палче, вижда ли се лесно ?
jamezon - специалист
Здравейте,темата е доста стара,но се надявам някой да я преглежда.Аз си купих бойлер елдом преди по-малко от 10 дни,ама хич не съм доволен.Не знам по принцип ли са такива или съм попаднал на някое менте.Бойлерът е 2,4kw с 2 СУХИ нагревателя.Та проблемите са следните:прекалено бързо свършва водата.2-ма човека по 6-7 минути и край..Ако жената си мие и косата(около 10-12мин), за втори човек няма..Не се къпем с отвратително гореща вода,нормално е.Отгоре температурния датчик отива до половината,не знам и това нормално ли е(терморелето е до последно усилено).Втори проблем: анодния тестер първите 2 дни беше до края на зеленото поле,сега е в червеното и едвам се отлепя от края.Това нормално ли е за бойлер на 7-8 дни,или да викам сервиз?
DMN - майстор
Колко литра е бойлера? Дай някакъв линк към това чудо да го видим.
Анодният тестер обикновено го дават да показва "по-реално" при загрята вода.
jamezon написа:
Ако жената си мие и косата(около 10-12мин), за втори човек няма.
Така е - жените не са човеци. И колкото е по-дълга косата на жената, толкова по-голям трябва да е бойлера(шегувам се :-D ).

Тема "Бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: