• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentin112 - специалист
lecki написа:
Ако луничките са във влажно помещение задължително на 12V ! иначе са възможни
светкавици и гръмотевици.
На 12V издържат повече заради по дебелата жичка.
И освен свекавици и гръмотевици е възможно късо сьединение....тогава "токьт" достига безкрйино хиляди "волтове' :rock:
valentin112 - специалист
vall_man написа:
Здрасти. Та да се намеся и аз в темата с един въпрос за луничките. Възможно ли е да се свържат два кръга луни през един трансформатор..?? :? Че една дама в магазина (ТМТ) отсече: "Това не е възможно" Което ме възпря временно.... :?
Дамата е права, съжалявам ,че ти го казвам!
valentin112 - специалист
Дамата даде ли ти теория?
moimoimoi - майстор
valentin112 написа:
Дамата даде ли ти теория?
елементарно колега
ключа командва захранването на трансформатора-220 волта и положенията са две-включено и изключено,съответно и луничките закачени към трафа са или включени или изключени, и за това не може с един траф да командваш две отделни групи

и все пак има надежда......някаква.-трафа да си е директно захранен с 220 волта а да командваш с "ключ" две отделни 12 волтови вериги
но "ключа" по скоро трябва да е бойлерно табло,примерно legrand имат едно много хубаво за ток до 45 ампера-но трябва инсталацията да е предварително направена за това-на тавана да отиват директно 220 волта а до двата "ключа" да отиват дебели кабели 2.5-4квадрата

Прикачен файл

img_preview9999999999999999999999.jpg
img_preview9999999999999999999999.jpg (25.58 KиБ) Видяна 5410 пъти
Гледам, че темата върви добре та и аз да питам нещо. Има изградена инсталация за 12V лунички всичко е перфектно работи вече 1 год. без да има изгоряла луничка. Но луничките са ми прекалено много 1000 вата само в хола. В банята 125 вата. Купих си LED лунички на 12V 5бр. за банята за проба. В магазина провачката отсече немогло да се ползва трафа, който има в момента трябва да се смени, трaфовете за LED били специални. Понеже не и повярвах, а и невиждам логика в това, което ми каза( мога и да греша), си взех LED луничките монтирах ги и си светят нормално. Обаче от време на време трептят, коеето ме дразни. Моля кажете от какво може да е продиктуван този ефект. Луните са 5x3W, а трафа е 150W дали действително трафа трябва да е 18W?
ivanovrg - специалист
не съм имал допир с ЛЕД лунички ,но мисля че трептят заради импулсното захранване което имаш
честотата на импулсите е доста голяма и изправителя който има всяка луничка не може да го изправи
moimoimoi - майстор
battlow написа:
Гледам, че темата върви добре та и аз да питам нещо. Има изградена инсталация за 12V лунички всичко е перфектно работи вече 1 год. без да има изгоряла луничка. Но луничките са ми прекалено много 1000 вата само в хола. В банята 125 вата. Купих си LED лунички на 12V 5бр. за банята за проба. В магазина провачката отсече немогло да се ползва трафа, който има в момента трябва да се смени, трaфовете за LED били специални. Понеже не и повярвах, а и невиждам логика в това, което ми каза( мога и да греша), си взех LED луничките монтирах ги и си светят нормално. Обаче от време на време трептят, коеето ме дразни. Моля кажете от какво може да е продиктуван този ефект. Луните са 5x3W, а трафа е 150W дали действително трафа трябва да е 18W?
да уж са по специални захранванията, а луничките за 12 волта право или променливо напрежение са или и за двете
щом общата мощност на новите е около 15 вата може да си вземеш един обикновен траф а не електронен,но провери за право или промнливо напрежение са луните че ако са за право направо адаптер на 12 волта ти трябва

а как ги оценяш като светлина спрямо старите
c5pro - специалист
moimoimoi написа:
елементарно колега
ключа командва захранването на трансформатора-220 волта и положенията са две-включено и изключено,съответно и луничките закачени към трафа са или включени или изключени, и за това не може с един траф да командваш две отделни групи

С един траф може да се захранват две отделни вериги лунички с мощност по 105 вата на 12 волта.
Необходими са:
ключ серия
2бр.контактори по 10А с NC и NO ,за блокировка на палците на серийният ключ.
Не работят едновременно.Но по отделно си вършат чудесна работа.
Последна промяна от c5pro на нед окт 09, 2011 12:59 am, променено общо 1 път.
fikata - майстор
Или два контактора/по един на кръг/ командвани от един сериен ключ. И двата кръга могат да бъдат включени едновременно. :)
moimoimoi написа:
да уж са по специални захранванията, а луничките за 12 волта право или променливо напрежение са или и за двете
щом общата мощност на новите е около 15 вата може да си вземеш един обикновен траф а не електронен,но провери за право или промнливо напрежение са луните че ако са за право направо адаптер на 12 волта ти трябва

а как ги оценяш като светлина спрямо старите
Аз си взех "топло бяло" като цвят, което обаче не жълтее толкова колкото обикновената луничка. Което на мен ми допада повече. Като сила на светлината са същите като 25W лунички, но с по тесен ъгъл на осветеност и от там идва усещането, че светят по-слабо. Спрямо 35W светят по-слабо и в комбинация с малкия ъгъл става доста по-усезаемо. Определено лед луните са за фоново осветление или за място където не ти трябва силна светлина. Мнението ми по-горе е за конкретен продукт не за лед луните като цяло. А ето и продукта, който съм закупил http://www.led-bg.com/ модел C4-MR16-3-W

( China LED chips)
Относно трептенето мисля, че ще го преживея, защото се явява от време на време, а е и доста леко. За сега няма да сменям трафа ако леда издържи добре, ако не слагам си старите луни в банята.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Може ли малко разяснение за траф на лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: