Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bulhomes2 - майстор
Не съм сигурен дали е точно за този раздел. Ел генератор 3kW, китайски. Купувал съм преди няколко години. Едва ли е изгорил повече от 2 резервоара за това време.

Пали. Работи си екстра и след 2-3 минути гасне. Бензин има. Тече нормално през кранчето. Карбуратора отварях - беше си чист, но пак го продухах (спирателя на поплавъка и жигльора). Всички движещи се части по него се движат супер леко - клапите на газта и смукача и под карба има една игла със жици - тя също лесно си играе в гнездото. Въздушния филтър го свалих - и с него и без него все същото е, така че той отпада като причина. Пробвах го със и без товар - пак е все същото, така, че и той отпада. Свещта е черна, но пък искрата е много силна. Има един лост, който подава газ, предполагам в зависимост от товара или нуждите. Като го пипам с ръка мога да променям оборотите, но като реши да си гасне - и да го пипам или не - все си гасне. Когато работи с бутнат смукач и започне да гасне (изфорсирва се и гасне), като издърпам смукача работи още няколко секунди, но пак изгасва. 5 секунди след това паля - пали си, работи и същото - след 2 минути гасне. Снимах и няколко клипчета, но с телефона и са гадни. Някой има ли идея какво може да му е?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9KgDlJfb-RQ[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U0crvzUOWTo[/youtube]
stoy@n - специалист
Нивото на маслото как е? Има двигатели със защита от ниско ниво на маслото...
bulhomes2 - майстор
На "Max" е. Гледах го днес.

Тъй. Взех чисто нов бензин А98 и от шишето с маркуче директно в карбуратора - същата работа. Откачих три кабелни обувки (едната вярно идва от датчик на корпуса, вероятно за маслото). Работи и без тях, но пак угасна. Бубина не видях никъде.

Хубавото обаче е, че след незнам кой си опит спря да гасне. Лошото е, че не можах да разбера защо. Миналата година ми правеше същите магарии и почти го бях порамчил за сервиз, ама в последния опит пак проработи....
feikot - специалист
Колега,да те питам,че и аз имам проблем малък с моя.Гледам доста си го разглобявал и може и да познаеш какво му е. Пали идеално,работи си на обороти с часове перфектно.Ползвам го да помпя вода с потопяема помпа и като я включа работи 10на секунди и започват да му падат оборотите,форсира се сам от автоматичната гас,после пак падат,после пак се форсира и така до безкрайност. Като бутна малко смукача (една четвърт или 30% някъде) си се стабилизира и работи без грешка пак с часове,на стабилни тихи обороти. Явно е,че е бедна смес,ама как и какво да направя по карба да се оправи. Свалян и продухван е стотици пъти...Сигурно и разхода му се качва така,ама не съм обърнал внимание,защото не съм го пълнил до горе до сега... Настройвам го на око и ухо и до сега всичко си е било наред.
bulhomes2 - майстор
За съжаление не мога. Горепосочения пак почна да прави магарии, та го карах на майстор. Уж го оправи, но и не съм го ползвал почти след пробите.

Тема "Проблем с ел генератор на 220 V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: