Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mili4uk - напреднал
Здравейте колеги,
от 1 година живея в блок без акт 16, и се очертава дълго да продължи това.
Нищо не разбирам от тоци, така че ще помоля ако бъркам някъде да не се смеете много :)
Изградено е централно Ел.табло трифазно и всички 30 апартамента в блока са си накачулили някакви трифазни електроемри втора ръка като някой от тях са на повече от 30 години !@#!$!@#$
Имаме и общ трифазен тритарифен, поставен от ЧЕЗ в трафопоста от който взимаме ток.
Проблема е че никога консумацията от този общия не съвпада с консумацията от сбора на тези 30.
Взе се решение да сменим всички електроемри за наша сметка (докато дойде акт 16) с електронни, защото загубите (разликите) са огромни от сорта на 1000 киловата и нагоре.
Та въпроса ми е от къде може да се намерят най-евтини трифазни,тритарифни електронни електормери (30 броя)
Каква е цената на монтажа на 30 електроемра (приблизително разбира се). Пак казвам че нямам никаква идея от цените на тези екстри :)
Става въпрос за София - Ов.Купл така че който може да помогне, ще съм му много благодарен
Ники274 - специалист
защо са ти трифазни елетромери,много скъпо ще ти излезе, щом е жилищна сграда би трябвало да еднофазни нормални електромери
Само общия е трифазен,който е в трафопоста
mili4uk - напреднал
Нямам идея защо са трифазни. Всичките електромери в момента в таблото са трифазни. До колкото разбрах, таблото ни било за 3 фазни електромери. Иначе е ясно че монофазните са по-тънки :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
mili4uk написа:
Здравейте колеги,
от 1 година живея в блок без акт 16, и се очертава дълго да продължи това.
Нищо не разбирам от тоци, така че ще помоля ако бъркам някъде да не се смеете много :)
Изградено е централно Ел.табло трифазно и всички 30 апартамента в блока са си накачулили някакви трифазни електроемри втора ръка като някой от тях са на повече от 30 години !@#!$!@#$
Имаме и общ трифазен тритарифен, поставен от ЧЕЗ в трафопоста от който взимаме ток.
Проблема е че никога консумацията от този общия не съвпада с консумацията от сбора на тези 30.
Взе се решение да сменим всички електроемри за наша сметка (докато дойде акт 16) с електронни, защото загубите (разликите) са огромни от сорта на 1000 киловата и нагоре.
Та въпроса ми е от къде може да се намерят най-евтини трифазни,тритарифни електронни електормери (30 броя)
Каква е цената на монтажа на 30 електроемра (приблизително разбира се). Пак казвам че нямам никаква идея от цените на тези екстри :)
Става въпрос за София - Ов.Купл така че който може да помогне, ще съм му много благодарен
Аз пък се чудя защо са 3 тарифни ??? - за битови абонати.
Сменете само които мерят грешно, защо всичките. (отделно някой може да пооткрадва) - не е сигурно че дори с нови пак няма да има разлика.
mili4uk - напреднал
Както казах - нямам идея защо са трифазни - но е факт.
Отделно, това със смяната само на някой - не върви !
Как ще разбереш дали и кои отчитат грешно с точност ? Освен ако не дадеш пари да ги изтестваш през оторизираните центрове ... но дори и така ще трябват пари. Отделно, до колкото разбрах електронните отчитат точно (в смисъл и зарядно да имаш само включено ти го отчита) доколкото другите са по-неточни.
Та пак към въпроса - има ли някой идея от къде да искам оферта и колко струват приблизително такива електроемри ?
moimoimoi - майстор
то ясно че до главното ви табло идва трифазно захранване ама към апартаментите трифазно захранване ли отива?
ако да явно трябва да са трифазни електромерите
на колко метра е трафопоста от който взимате ток?
защото в захранващия кабел има загуби!!!
че не са ви 100%точно електромерите не са
но дали си заслужава?смяната с нови?
тия 1000 киловата като се разделят на 30 абоната и се получава по 33 киловата което ако се сметне по 18 стотинки са няма и 6 лева
един електромер е около 100 лева,ама май не са дигитални а от стария тип с диск http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... 415&pos=18
така че инвестицията по закупуването и монтирането няма да се изплати в рамките на година и половина - 18 месеца
като да е ясно че разлика в показанията пак ще има поради загубите в захранващия кабел
с тая гимнастика с смяната на електромерите най много да намалите разликата получена от неточноста на сегашните ви ел.мери

пп: това намерих като оферта за дигитален http://www.elektrobaza.com/154709-Trifa ... MT171.html
mili4uk - напреднал
Да, идва трифазен ток до апартаментите.
Старите бушони, също са 3-фазни.
Казах 1000 приблизително. Като сметка идва по 15-тина лева от всички които живеем на тази цена която си посочил. И това е на всеки 15 дена ... така че за месеца идва 30 лв загуби на апартамент което си е много.
blv - специалист
mili4uk не знам колко си запознат с законодателството на Република България,но: 1. Вие нямате акт 16, т.е. разрешение за ползване. Това е едната страна на медала. 2. Продавачът на апартаменти няма право да ви продава ел. енергия. Аз бих натиснал продавачът да си оправя бакиите. Ако 30 абоната подадат жалби за незаконна продажба на ел. енергия, най-малко сградата няма да е негова собственост.
mili4uk - напреднал
blv написа:
mili4uk не знам колко си запознат с законодателството на Република България,но: 1. Вие нямате акт 16, т.е. разрешение за ползване. Това е едната страна на медала. 2. Продавачът на апартаменти няма право да ви продава ел. енергия. Аз бих натиснал продавачът да си оправя бакиите. Ако 30 абоната подадат жалби за незаконна продажба на ел. енергия, най-малко сградата няма да е негова собственост.
Колега, мисля че съм запознат но не мисля да пиша за това. Не е тук мястото - проблема както казах ми е да намеря изгодни трифазни електромери, и евентуално ако има човек който може да ги монтира срещу заплащане - да се свържа с него.
Всички останали екстри като "Актове". Продажба на енергия" и т.н разводняват темата.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
mili4uk написа:
Както казах - нямам идея защо са трифазни - но е факт.
Отделно, това със смяната само на някой - не върви !
Как ще разбереш дали и кои отчитат грешно с точност ? Освен ако не дадеш пари да ги изтестваш през оторизираните центрове ... но дори и така ще трябват пари. Отделно, до колкото разбрах електронните отчитат точно (в смисъл и зарядно да имаш само включено ти го отчита) доколкото другите са по-неточни.
Та пак към въпроса - има ли някой идея от къде да искам оферта и колко струват приблизително такива електроемри ?
ТриФАЗни и триТАРИФни са различни понятия.
При добро желание може да се разбере кой отчита точно и кой не за по 10мин. на електромер.
Само не знам ако на някой електромера отчита по-малко (има малка сметка) как ще го накараш да го смени и да плаща по-голяма?

Тема "Електронни трифазни електромери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: