Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nobreak - специалист
Здравейте. Решил съм да сменя контактите в нас защото са вече стари и амортизирани. Поизчетох доста из интернет за марки, но искам да попитам и тук за да съм по сигурен. гледам контактите са с различна основа - някой с пластмасова, някои с някакви пластмасови полимери, някои с термостабилна/керамика/. Понеже на някои контакти включваме консуматори до 3000W според вас задължително ли е контактите да са с керамична основа? Дори и да не е задължително кои са за предпочитане, защото гледам има маркови, които не са с керамична основа?
Благодаря ви предварително и честита коледа на всички. smiley
ЕДНО ИМЕ ЗА ВСИЧКИ РЕШЕНИЯ ,,LEGRAND,, 3KW,аз съм за твърда връзка.
vk - специалист
Mного зависи и какъв лев си склонен да заделиш.
Хубави са и контактите на Шнайдер електрик - серия Unica
По евтината серия e серия Alia (Anya)
За още по-яки контакти се коментираше наскоро от колегите контакти за бойлер "релакса", производство на търновска фирма.
VLADO66 - майстор
При контaктитe освeн основa e хубaво дa сe глeдaт контaктнитe с щeпсeлa плaстини и връзкaтa с зaхрaнвaщия кaбeл,чe тaм сa основнитe причини зa нaгрявaнeто/стaпянeто/ нa контaктa.Хaрeсaй си eдин зa пробa и му взeми душaтa и послe всичкитe.
VLADO66 - майстор
Прочeти си другия форум къдeто си пуснaл същaтa тeмa кaкво смe дискутирaли.
nobreak - специалист
По принцип съм склонен да дам някой лев повече понеже не са много бройки, но да съм сигурен. Какво да гледам на контaктнитe с щeпсeлa плaстини и връзкaтa със зaхрaнвaщият кaбeл? Прочетох и в другия форум, благодаря.
Поздрави на всички.
Последна промяна от nobreak на пон дек 26, 2011 10:13 am, променено общо 1 път.
naB4o - специалист
Аз съм с втория модел, който показа колегата ANYA, вече 2 години нямам проблеми, над 3КВ ми е само фурната, която е включена с тв. връзка. Иначе, най-натоварен е един с конвектор 2кв където с разклонител има и някой друг консуматор.
Успех с избора :)
nobreak - специалист
naB4o написа:
Аз съм с втория модел, който показа колегата ANYA, вече 2 години нямам проблеми, над 3КВ ми е само фурната, която е включена с тв. връзка. Иначе, най-натоварен е един с конвектор 2кв където с разклонител има и някой друг консуматор.
Успех с избора :)
По принцип нормално ли е да загрява контакта след като му е включен такъв консуматор /имам в предвид леко загряване/? Какво имаш в предвид с твърда връзка?
fikata - майстор
Какво имаш в предвид с твърда връзка?
Ето това например
Изображение
Или това
Изображение
Напиши в търсачката "контакт твърда връзка" за повече информация.
:santa:
nobreak - специалист
Схванах :) Това е удобно за готварска печка...

Тема "Питане за ел контакти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: