• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Pablo - специалист
В спалнята имам конвектор (Airelec). През 10-15 минути започва да бръмчи с 50Hz като плавно се усилва и после плавно заглъхва ( за около 10 секунди) . Доста печки с реотани го правят, но тази ми е в спалнята до главата. На моменти ме буди . Някаква идея за борба с проблема :) ?
moimoimoi - майстор
явно изпада в някакъв вид резонанс
или просто турбинката на вентилатора се е поразхлабила в сглобките
Pablo - специалист
moimoimoi написа:
явно изпада в някакъв вид резонанс
или просто турбинката на вентилатора се е поразхлабила в сглобките
Да , резонанс е . Турбини няма. Това е конвектор . Самият реотан вибрира с 50 Hz от време на време.
fikata - майстор
Това е потвърждение на хлабави съединения на държачите на нагревателя.
Този случай ми напомня на явлението при старите котлони и отоплителни печки с открит нагревател.Колкото нагревателят беше по мощен, толкова този временен звук беше по осезаем.. и се появява в началото при ключване, докато нагревателят влезе в нормален режим.
Последна промяна от fikata на чет яну 19, 2012 2:00 pm, променено общо 1 път.
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
Може малко да наклониш говедото.Е,стига да не е заковано за стената,де.
kretio74 - специалист
Виж и кутията да не се е разхлабила, но по всяка вероятност хлабината е около нагревателите.
Pablo - специалист
Чисто ново е , с дюбели за стената :( . Вече взех да му свиквам .
pavelari - майстор
ако е с електронен термостат - шума идва от превключващия елемент, който е симистор - както при димерите, но тук работи като ключ /има-нема/.
демек конвектора ти грее добре и е влязъл в режим защото се пуска и спира... аа казваш нов е - СЕРВИЗ или подмяна. Има добри отзиви за тази марка. От къде го купи от техномаркет ли?
kam34 - специалист
А стига бе, симистор да бръмчи :megaeek: на колко ракии го писа тва.
pavelari - майстор
kam34 написа:
А стига бе, симистор да бръмчи :megaeek: на колко ракии го писа тва.
Неколега, ае да си изтриеш тъпия коментар за да не те направя на маймуна и после пак да ми обясняват колко лошо се държа с такива като теб.. Не пия, освен това!
  • 1
  • 2

Тема "Шумен конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: