• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
evgor - напреднал
От вчера се появи един проблем с готварската ни печка.Всички реотани си работят,но ако се готи с тази функция,където един вентилатор обдухва яденето,само вентилатора тръгва,а фурната остава студена.Каква може да е причината,предполагам тя си има отделен реотан,който се е прецакал.Ккави други варианти може да има,за да не работи,има ли някакви бушони по самата печка,които да са изгорели.Надявм се да съм бил ясен,благодаря предварително
nikivd - специалист
какъв модел е печката? Ако е с механични контактори то най-вероятно там е проблема.
chano3891 - специалист
даи снимка или поне модела на печката по какъв начин се включва.
vesel - специалист
Сигурен ли си, че превключвателя на фурната е на режим вентилатор+нагреватели? Да не би да си само на вентилатор?
fikata - майстор
Поне уточни твоята фурна с вентилатор какви функции има от известните:
-топъл вентилатор + долен нагревател
- топъл вентилатор
- вентилатор + горен инфрачервен нагревател
-вентилатор + долен нагревател
- вентилатор /без нагреватели/
под топъл вентилатор се разбира вентилатор с включен нагревател вграден в нето.
под вентилатор само се разбира вентилатор за студен въздух.
На мене не ми е известна печка с вградени предпазители на нагревателите в нея.
Пример за кръгъл нагревател за вентилатор:Изображение
bat_danio - специалист
а според мен ключа с позициите е проблема щом нагревателите работят и вентилатора също работи к'во има освен тях терморегулатор и позиционен ключ...
fikata - майстор
а според мен ключа с позициите е проблема щом нагревателите работят и вентилатора също работи к'во има освен тях терморегулатор и позиционен ключ...
и освен изгорял нагревател/ако има такъв/ на вентилатора...
evgor - напреднал
Ето снимки на печката,марката е "Electrolux".Засега не знам точно модела,ще проверя после къде са документите.
Снимка 1 и 2 са на изключена фурна,снимки 3 и 4 са когато е включена вентилатора и би трябвало да духа топло.Вентилатора си работи,но не духа топло.Не успаях да е рзглобя,не разполагам с точните инструменти за болтовете,а и кабела на печката е вързан директно за тока,няма щепсел и контакт,предполагам като са е монтирали е опирала отзад.мисля че пчеката е с топъл вентилатор,вътрешните реотани не се нагряват когато е пуснат вентилатора.Дали мога да стигна до изгорелия му реотан,без да разглабям половината фурна,видях че пред вентилатора решетката,която може да се сваля.Евентуално да ме насочите за цена на този реотан?

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg
pavelari - майстор
При мен нещата ако изглеждат като на снимката 4.jpg се включва горен реотан, вентилатор и реотан на вентилатора. Вероятно имаш проблем - след като и двата индикатора ти светват а не грее.
Моя електролукс има само един недостатък - таймера е енергозависим и ако спре тока и дойде - за да включи фурната трябва да се натисне средното копче.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с готварска печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: