Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shodan - специалист
Здравейте, колеги. Някой може ли да даде идея дали може да се центраова по някакъв начин този барабан,че направо разбива килера тая машина :-D Може ли нещо да се подмини и тн.. че в тия тежки времена въобще не си помислям за нова пералня.
stiv1961 - майстор
Пералнята нивелирана ли е? Погледни амортисьорите, на нашата единия беше се скъсал и така тресеше. Смених го и се оправи. За друго не се сещам :?
tripioo - специалист
много се клати нали ?? ако е така защо не пробваш да я нивелираш ? понякога помага ...
shodan - специалист
нивелирана е 100% явно трябва да я разпарчатосам като се пооправи времето,да видя амортисьори и тн... ето това е модела за пояснение http://uni-ads.net/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D ... -1101.html
ZMeyGorianin - майстор
Нова ли е? Ако ДА-махнати ли са транспортните крепящи шпилки отзад?
crez - майстор
Не забравяй да провериш и пружините на които виси барабана от горната страна.
VLADO66 - майстор
На повечето перални на крачетата има застопоряващи гайки-след като се нивелира така че да няма луфт при диагонален натиск,тези гайки се притягат,защото като мръдне насам-натам пералнята се денивелира.
shodan - специалист
ZMeyGorianin написа:
Нова ли е? Ако ДА-махнати ли са транспортните крепящи шпилки отзад?

не е нова! отзад е чиста,със сигурност са махнати.иначе не съм я инсталирал аз и не знам долу дали има застопоряващи гайки.Ако има означаава, че не са ползвани, защото самата пералня се мърда,освен това като въбрира се вижда,че просто барабана се е разцентрирал. Пускам я на минимална центрофуга,защото иначе ще разбие кочината 100% :-D
Johny - майстор
90% изпуснал амортисьор - сменят се всичките. Дано да намериш истински.
shodan - специалист
Идея, лесно ли се сменя и какви $$ струва ориентировъчно ??? ако е това де

Тема "Центриране на барабан на пералня машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: