• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Chefo77 - майстор
paralesa написа:
а да те питам,след като сложиш гипскартона и после някой ден някой кабел се наложи смяна какво правиш? Махаш картона ли?
НЕ мога да ви разбера такива хора,честно казано....ще сложиш кабели за една камара пари,а няма да сложиш гофре за 20 ст метъра?...
Честно си казвам - изобщо не съм мислил за гофра в този смисъл! Ама изобщо.
"Гофра" го свързвам с няколко кабела в една гофра, изобщо изключих за всеки кабел с гофра :) :) И няма нищо общо с парите!
Пък като се замисля ... не в гофра, ами в каквото и да го навра, като знам че всеки кабел ще стига до кутия ... все тая дали ще влиза някъде или ще е директен. А какво всъщност може да му се случи на един кабел, та да се наложи смяна?
hidrazin - майстор
За силовите - ясно.
Не така стои въпроса с интернет кабелите и коаксиалните - били те за кабелна или булсатком.
Понякога се налага да се подменят.Налагало ми се е да сменям и от двата вида.
Та поне за булсата може да оставиш една гофра.Евентуално ако пускаш Интернет може и него по същата
тръба да го пуснеш по-късно.
Примерно на моето село е безжичен, но антената трябва да е на покрива за да има видимост.
PCL82 - майстор
И да знаеш-мостов кабел не се слага в кабелен канал. За в кабелен канал се ползва СВТ или подобен. Иначе силовите и информационни кабели може да са в общ канал, стига да са екранирани (информационните, а може и силовите ако ти се дават пари за такива).
paralesa - специалист
kam34 написа:
Ти колко пъти си сменял кабел в къщи. Щото мойте са 45 годишни и до сега не ми се е налагало да сменям кабел.
На другия колега няма да отговарям,не ми харесва,че взима на подбив чуждото мнение...
ДА сменял съм кабел вкъщи,инсталацията е що-годе на същите години. Има ли нужда да ти казвам,че тия старите кабели с промазка отгоре,каучука им е супер зле на тия години и изолатор е САМО "конците" В момента в който махна текстила отгоре им и каучука пада.
Кабел съм сменял,причината беше,че на едно място се бяха окъсили фаза и нула,и си беше станала ефектна заварка. Другата причина за смяна на кабел беше постоянно горяща крушка. Дали причината беше кабела не ми се спори,просто имах читав кабел и го смених,заедно с фасунга и ключ.
Вероятно според вас хората правили масово инсталациите в мое село са идиоти и са се набутвали с използването на кабелни тръби. Е аз не смятам,че са били идиоти и една къща тук не съм видял(стара къща) ,която да не е изпълнена по този начин.
Айде и един пример да ви дам....баджанак ми се пЕреше като вас,че не му трябвали гофрета и после си би главата да кърти хубаво шпаклованата и боядисана със скъпа боя стена.
А по-голяма глупост,че стигне ли до смяна на кабел ,значи трябвало основен ремонт не бях чувал :mrgreen: Кабел може да ти се наложи да сменяш по ред причини,не искам повече да навлизам в полемика по въпроса...А това,че тръбата нямало да е проходима или нямало да стига докъдето ти трябва,ами като е поставена немърливо,така става...Гофре,което аз съм полагал,си е там докъдето ми трябва и с подходящо "жило" всеки завой е проходим.

А за информационен кабел,да не сложиш тръба...не ми се коментира,всеки си има право да си разкъртва колкото пъти иска у тях :butthead: Плюс всичко това,мнението ми беше предимно за информационните кабели,за токовите не съм коментирал,но като казахте ,че не трябвало...говорите така сякаш е нередно едва ли не,затова ме стигна яд
darken_nz - специалист
Значи в чужбина са откачалки всичките :D
Но тук спора и квалификациите са излишни.
Който иска си слага, а който не иска не си слага.
Почти всичките ми кабели, които носят някакъв сигнал имат възможност за подмяна - при мен това е закон.
А най-голям смях ме хвана, когато доживях да видя човек, който си беше сложил приемника и тв-то на поставка и беше приковал всички кабели със скобички. Като се прецака нещо после ще си гледа дупчиците от гвоздеи по стената :-D . Я се прецакал някой видео кабел, я клекнал адаптор - причини колкото искаш. По-голяма лудост не бях виждал.Да беше ползвал канали поне.Изглежда само на мене ми е вродено от години - наличието на кабели, които се виждат не ме притеснява и не го смятам за грозно, нито разклонителните кутии и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Кабели за ток и TV в един сноп?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: