• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hakama - специалист
Замислям се дали от Раховеца, няма да стане една сушилня?
Вентилация няма да има, ще разчитам на топлинна конвекция (леко открехната вратичка), понеже не ми се разпробива фурната. Ще го ползвам главно за вегански крекери, СЯБ - за 3-5 часа; (плодове и зеленчуци е по-сложна работа като гледам).

Тези дни мога да пробвам с долния реотан на "1" какви градуси ще стигне, ако са до 42 екстра, ако са над 42 - какъв регулатор би могъл да се монтира - с минимална амплитуда? В първия пост чета 20градуса :shock: Амплитуда 5-8 градуса ми се струва приемливо. Няма да има вентилация.
В противен случай се замислям за реотан по поръчка с преизчислена мощност - само с една степен! (това ще е до научкване и не ми се рискува...)

ПП: Снощи тествах, на първа степен (долен) след 90минути достигна 70 градуса (при температура на балкона 10градуса).
Та, някакъв регулатор ще трябва.
Изчислих, че на степен 1 (долен) е 260W (200 om). Горен,ст 1 е 200W (270om)
Разбрах, че имало модели, на които има функция да поддържа топло яденето (може би се свързват последователно с другите два реотана?!) :idea:
kr1100 - майстор
Да темата е доста дърта , но ми трябва спешен отговор от работили с такава сушилня.
От четвъртък ще я има в ЛИДЛ. Ще суша кайсии и зарзали
Свалих упътването , но ми стана ясно в тавичките на 1 ред ли се нареждат кайсиите или на 2-3 мъгливо описание. Уж може на повече , но не се уточнява. Моля за бърз отговор.
В четвъртък сутринта я купувам и я включвам веднага в сушенето .
plamen6703 - майстор
Купих я преди около две години със същата цел сушене на кайсии, нищо не съм изсушил с нея, суша си ги по рецептата на баба ми за сушене на плодове :) Казвам ти го, ако мога да те предпазя да не ти пресъхва джоба със 70 лв. за нищо ! :partyman:
vlax - майстор
Моята сушилня е такава,купена преди 2 години.
Изображение
Доволен съм,нареждам и на 5 тавички едновременно.
Сушил съм всичко каквото ми падне.
Такъв уред се купува на промоция - 50%или вземи 2 плати 1
:partyman:
kr1100 - майстор
Пламене благодаря за мнението. Поне в ЛИДЛ е лесно пробвам като не ми хареса - на касата и връщам до 2 -3 дни.
И аз съм скептичен но да пробвам. То пък от Метро 2 в 1 , а пък търси си гаранцията там.
Влах -въпроса ми беше " в тавичките на 1 ред ли се нареждат кайсиите или на 2-3 мъгливо е описанието.
hidrazin - майстор
пон юли 15, 2019 8:03 pmkr1100 написа:
... в тавичките на 1 ред ли се нареждат кайсиите или на 2-3 мъгливо описание...
Във всяка тавичка на един ред разбира се. Освен това трябва да не се допират.
И не само да не се допират ами и да има достатъчно място между тях за да минава въздуха.
А ти колко кайсии мислиш че ще събереш наведнъж??? :shock:
Взимай, взимай, поне да има с какво да пълниш шкафовете.
В мята два пъти суших чушки и един път чери домати и сега запълва един рафт.
Ама поне я взех за 20-тина кинта и не ме е яд толкова.
:partyman:
P.S. Между другото тая в Лиъл не е промоция. Просто сега им е сезона.
Иначе по магазините и то по-евтини има целогодишно.
Преди години бяха кът и се търсеха точно щото ги нямаше и поради неразбиране и големи очаквания.
Сега е пълно с такива ама никой не ги купува. :-D

Изображение
vlax - майстор
пон юли 15, 2019 9:59 pmkr1100 написа:
Влах -въпроса ми беше " в тавичките на 1 ред ли се нареждат кайсиите или на 2-3 мъгливо е описанието.
Хидразин ти е отговорил,на 1 ред.Моите тавички като се обърнат в едното положение, разстоянието между тавичките става по-голямо,което е предимство,за другите не знам.
:partyman:
kr1100 - майстор
Благодаря за отзивите. И аз си мислех,че трябва да са на 1 ред .
Днес ще мина през Метро на оглед - а и ще си взема 2 "банана" по 70см за 4,99лв за есента.
Минах през Метро има 3 вида , едната отпада веднага - дребна на диаметър. Има 2 Ронсон а тава ф 32 см , мощност не съм гледал. Едната е с биметален терморегулатор за 59,99лв, другата е с електроненс избор и на време и температура , подобно на ЛИДЛ- ската за 83,99 лв.
kr1100 - майстор
днес я взех. Сега суши 2 -ра партида. И на ЛИДЛ ската има вариант за 2 нива на тавите. Вътр. диаметър 32 см. 350Вт / по мощна е от Ронсоните в Метро/. 9л ракия - цената не ме бърка. М-л за ракия има.
Лесно меню.
Племене не знам от кой град си , но у Варна влага има много за сушене на слънце . Самия въздух е влажен сутрин вечер духа от морето влажен вятър.
plamen6703 - майстор
Не бързай и аз така като теб на акорд бях подкарал сушенето, но се оказа, че кайсиите нямат трайност и по тая причина се отказах от такава сушилня :)
Казвам за кайсии понеже обичам в уискито и водката да слагам по няколко сушени кайсии в чашата и сега ги суша както баба ги сушеше докато беше жива. :partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "сушилня за плодове и зеленчуци(помощ за потенциометър)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: