Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Можете ли да ми припомните как се казваха тези инструменти, с помощта на които се закачаха кабели? Нещо като перфоратори са, само че не им знам точното наименование. Също така знаете ли дали могат да се забиват в панел и горе-долу на каква цена са? :)
valat111 - специалист
Дай някакъв жокер, да не е такер?
Тани - модератор
Зависи с какво искаш да ги захващаш - единия вариант е с такер за кабели и специални скоби - това е по-евтиния вариант , но не става за забиване в бетон ако няма мазилка върху него. За бетон се ползват пистолети за директен монтаж които от своя страна се делят на газови и взривни , но са доста скъпи и като инструмент и като консумативи. Ако не се занимаваш професионално не си заслужава инвестицията! Като марки бих препоръчал Hilti и Spit
Благодаря за предложението, но това с Hilti-то отпада. Говорим за чисто любителски изпълнения. Мисля, че това което ми трябва се казва "такер", както казахте. Става въпрос за прикрепяне на кабели за интернет и за кабелна телевизия към дървена дограма, а в някои участъци и към панелна стена. Би трябвало да си има мазилка, защото имаме едни стари забити скоби, които си стоят, но са недостатъчни.

Другият вариант е онези бели скобички с пирончетата по тях :).
Но те стават само за дървената дограма. Изключено е да се забият в панел. Така че ще ми трябва гореописания инструмент. Надявам се да не е много скъп.
valat111 - специалист
Ето това е инструмента. Качествените са малко над 100 лв, за останалите си хвърляш парите на вятъра...ама и търговците хляб ядат.
Прикачен файл:
DSCI0372.JPG
masterval - майстор
Пистолет за "топъл" силикон.
masterval - майстор
Когато ми донесоха такъв пистолет през 1989 година, ми казаха, че с това се закрепват кабели.
До сега не съм измислил по-разумна употреба...
valat111 - специалист
masterval написа:
Когато ми донесоха такъв пистолет през 1989 година, ми казаха, че с това се закрепват кабели.
До сега не съм измислил по-разумна употреба...
Колко метри и какви кабели си укрепил по тоя начин, пусни снимка, аз мога да пусна снимка с оня такер от снимката. Утрепа рибата...захващане на кабел към стени с горещ силикон, ще съм ти благодарен да ме светнеш в тая технология.
Тани - модератор
Валат , пусни снимка на захванати кабели в бетон с този такер , че ми стана интересно!

В зората на кабелната телевизия правеха монтажа с топъл силикон дори от външната страна на блоковете , но след година се отказаха . Така че за вътрешна употреба за лично ползване смятам , че ще стане!
Kumay - майстор
Такер за кабели! В бетон не става, но има ли мазилка - няма проблеми!
Steinel спряха модела J19L, но вече може да се намери такъв на Stanley!
Прикачен файл:
Screen.jpg

Тема "Инструменти за захващане на кабели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: