Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Привет :) Имам 2 чифта коледни лампички, едните са обикновени цветни китайски боклуци, а другите сигурно пак си китайски, но са бели и ... с различни крушки, сега гледах тук, но неможах да намеря какви са. Въпроса ми е мога ли да направя така че да не мигат и цветните да не си сменят цветовете, а всички да си светят постоянно?
fox_vt - майстор
Малко раничко ги подготвяте коледните лампички :lol: иначе няма невъзможни неща.Предполагам лампичките са с контролер който сменя различни програми на светене,повечето имат програма за постоянно светене на всички лампички.Самите лампички какви са с нажежаема жичка или лед то и двата вида са май последователно вързани директно на 220 в но не съм се заглеждал в схемата на контролера.
Едните лампички са от тия с жичката, а другите са led, не съм сигурна, но мисля че нямата такъв режим на постоянно светене... Моята идея беше от тия кутийки преди лампичките да се повреди нещо за да не работят тия програми. И не са ми за коледна украса, а просто декорация в стаята ;) О и още нещо съществено да спомена, представа си нямам от нищо на кратко казано. Съветите и идеите ги приемам само обяснени на прост език като за .. деца :)
hidrazin - майстор
Дай снимка на отворения контролер по-точно на платката снимана от двете страни и ще ти кажа
какво може да направиш.
:partyman:
Не съм сигурна как ще ги видите, надявам се да свършат работа тези снимки.

Прикачен файл

11062012243.jpg

Прикачен файл

11062012246.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Нещо в профил, анфас? :wink:
hidrazin - майстор
Трябва да дадеш на късо там където съм отбелязал с червено.
Лесно става с по една капка калай така че да ги съедини. Тогава
вече няма да мигат.
Изображение

:partyman:
Много благодаря :) :prost: А.. за това вече ме е срам да попитам, но калая е не телчето нали?
hidrazin - майстор
Като ти гледам лака за нокти - не е срамно. :rock:
Калая е едно телче дето се топи с поялник. Сега стоплих че нямаш поялник.
Тогава минаваме на друг вариант. Тези елементи дето съм отбелязал със
стрелки имат отдолу си по три крачета. Взимаш една пинцета за почистване
на вежди и като ги хванеш за пластмасовата част ги усукваш така че да се
съединят крачетата им. Повече от половин оборот не е нужно иначе може да
се откъснат направо. С една дума те си имат плоска страна - трябва да застане
на обратно.
Пиши какво е станало.
Изображение

:partyman:
Хаха айде няма да се засегна, макар че трябва... Имам поялник, мога и да работя даже с него, само дето не съм сигурна телчето ли е калая или другото нещо (нещо кафяво в кутийка). Утре като си издиря поялника и опитам ще кажа какво се е получило :)

Тема "въпрос за коледни лампички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: