• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shodan - специалист
Здравейте,някой може ли да ми каже или подскаже магазин, от който мога да си закупя контакти за DIN-шина,но да са френски стандарт(тези с щифчето).Идеята е да не се сменя поляритета при комутиране. ЦЕната трябва да е изгодна,иначе има по около 11лв контакта,а на мене ми трябват цели 10 за дипломна работа.Имам 10 такива контакта ,но са стандартни Шуко. Имам идея как да направя така,че да не обръщам фазите,но все пак ако намеря изгодно такива контакчета стенда ще стане супер. Приемам и идеи за това как да блокирам обикновенните контакти,но да са пинисчийски идейките :) Хайде колеги,допринесете за стенда :) Благодаря предварително.
8180 - майстор
Не мога да помогна по съществото, но щом е Дипломна работа, вероятно ще се наложи да защитиш избора на подвижна връзка, при положение, че устройството изисква друго (френско), ако те попитат на защитата.
Колегите да кажат - може вече да е допустимо заради ЕС.
shodan - специалист
Нищо няма да защитавам,проблема е да няма дефазиране и щепселите да влизат по един и същи начин,винаги едната фаза да е дясна и винаги другата отляво,това е
sstefanov - майстор
http://www.schneiderelectric.bg

Със сигурност имат, но ги попитай дали са на склад.
hidrazin - майстор
За DIN шина малко трудно и защо не американски стандарт?
КОНТАКТ
ЩЕПСЕЛ
shodan - специалист
hidrazin идеята бива,ама всичко е разположено в едно табло,а най лесно бих ги наредил на дин шина която междувпрочем вече е инсталирана. нямат за дин шина такива,ианче щяха да са бомба като цена :(
hidrazin - майстор
Добре де, защо не се разходи из линковете където съм дал.
Пишеш че имаш 10 броя нормално шуко за DIN шина. Слагаш им такива работи
с малко лепящ силикон или лепило за да не се вадят. Може да го измислиш и с някакви болтчета.
Тогава твоето шуко става американски стандарт.
ПРЕХОД
За щепсел съм ти дал линк.
:partyman:
PCL82 - майстор
Прост но тъп вариант е да ползваш обикновенното шукото като ползваш щепсели, на които кабелът излиза отдолу. Не че не могат да се включат на обратно, но просто е неудобно. евентуално такъв контакт може да се направи полярен като отрежеш например лявото зъбче на щепсела и залепиш подобна изрезка в контакта от лявата страна. Така само твоите щепсели ще пасват и само в едно положение. Но това са самоделности и резултатът не е гарантирано красив и професионален.

Освен контакти за дин шина можеш да търсиш контакти за панел. Те се закрепват с винтчета за лицева плоча.

А... хрумна ми една идея, която ще свърши работа. Има универсални празни пластмасови кутии за ДИН шина с различни дължини. Има ги в Комет и други магазини за електронни елементи.
В една такава кутия вграждаш захранващи съединители тип С13 (до 10А като при компютрите) или тип С19 (до 16А) и ползваш кабели с С14 респективно С20 към уредите.

Тук са дадени номерата на различните видове:
http://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60320

Разгледай и препратките най-долу към други видове съединители.Например евро-щепселите
http://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60309
hidrazin - майстор
Има универсални празни пластмасови кутии за ДИН шина с различни дължини. Има ги в Комет и други магазини за електронни елементи.
Че има - има, ама погледнал ли си им цените? Тръгват от 5 лева нагоре.
:partyman:
shodan - специалист
hidrazin написа:
Добре де, защо не се разходи из линковете където съм дал.
Пишеш че имаш 10 броя нормално шуко за DIN шина. Слагаш им такива работи
с малко лепящ силикон или лепило за да не се вадят. Може да го измислиш и с някакви болтчета.
Тогава твоето шуко става американски стандарт.
ПРЕХОД
За щепсел съм ти дал линк.
:partyman:
защото таблото вече готово,ако сложа такива неща мисля,че няма да може да ми се затваря вратата на таблото
  • 1
  • 2

Тема "Контакти за DIN-шина,къде??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: