Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
evil - специалист
Това да се прави удължител с телефонен кабел е много кофти идея.Разбирам някъде скрито например в окачен таван или дори под мазилка ако зборното сечение на жилата отговаря на мощността става но удължител който ще се търкаля по земята ,ще се подритва , ще се наранява е лошо.Не случайно за удължител се изисква гумиран кабел.За тази цел дори и СВТ и мостов не дават той тръгнал с телефонен :shock: Това е пълен абсурд :cool:
angel_ov - специалист
Junak написа:
angel_ov написа:
На вилата временно съм си пуснал ток от комшията който е на 250 м от мен с 2 по 2 Х0.30 проводника с цел за ползване на инструменти необходими при ремонта. За сега всичко си е ОК.
Не виждам къде е проблема като се внимава да не се претовари и да не остава под напрежение когато не се ползва.
Ако до тук не си разбрал за какво става въпрос, просто няма смиксъл повече да се обяснява.
Жокер: Става въпрос не за претоварване, а за КЪСО СЪЕДИНЕНИЕ.
Е
Е да де. Аз съм му боднал едно бушонче с два косъма. С две думи поне аз нямам избор в случая.
Наесен ще се опъва 800 метра трасе.
Junak - майстор
angel_ov написа:

Е да де. Аз съм му боднал едно бушонче с два косъма. С две думи поне аз нямам избор в случая.
Наесен ще се опъва 800 метра трасе.
Е, сега вече сам по-спокоен =D>
Привет,
имам следният въпрос към Знаещите от Вас.
Искам да захраня водна помпа тип БИБО, 250вата на разстояние 370 метра.
Мога ли за целта да ползвам кабел FTP за захранване, при положение, че усуча всички жила и пусна по тях Фаза, а нилата ще е при помпата взета от два свързани кола за земно?
Благодаря Ви предварително.
boqn_zara - специалист
Съгласете се с колегата hidrazin за това,понятията за високо напрежение много често се бъркат.Зависи как се разглеждат нещата какво значи високо напрежение относно човешката безопастност или реално?Високо напрежение е от 110kv до 400kv както е писал колегата относно човешката безопасно опасен ток се смята за :
Степени на електропоражение при протичане на ток през човека в продължение на 1s:
Ih < 0,05 mA — „Безопасен“ ток за човека.
Ih = 0,6 – 1,5 mA — Усещане на протичащия ток през човека. Леко затопляне на живата тъкан.
Ih = 1,5 — 10 mA — Изтръпване на крайниците, свиване на мускулите, повишаване на артериалното налягане. Възможно е самостоятелно отделяне на човека от тоководещите части (отпускащ ток).
Ih = 10 – 20 mA — Предизвиква рязко съкращаване на мускулите, болезнено треперене на крайниците и тялото. Не е възможно самостоятелно отделяне на човека от тоководещите части (неотпускащ ток).
Ih = 20 – 100 mA — Силно затруднени дихателни движения, загубване на съзнание и рефлекси, прекратяване на дишането и сърдечната дейност. Настъпва клинична смърт.
Ih = 100 – 5 000 mA — Предизвикват неконтролируеми хаотични съкращения на сърдечния мускул, наречени фибрилация на сърцето, нарушаване и прекратяване на кръвообръщението, спиране на дишането. Настъпва смърт.
Ih > 5 000 mA — Парализиране на сърцето и дихателните органи, тежки външни и вътрешни изгаряния, смърт.

Нека колегата да снима кабела и ще преценим дали може да стане или не.
VLADO66 - майстор
Mandela_77 написа:
Привет,
имам следният въпрос към Знаещите от Вас.
Искам да захраня водна помпа тип БИБО, 250вата на разстояние 370 метра.
Мога ли за целта да ползвам кабел FTP за захранване, при положение, че усуча всички жила и пусна по тях Фаза, а нилата ще е при помпата взета от два свързани кола за земно?
Благодаря Ви предварително.
Едната причина да не стане е това viewtopic.php?t=30521,другата е неподходящата изолация на проводника.
Благодаря!
и аз си мислех, че не може но съм длъжен да питам.
Макар че теоритично, на това разстояние 370м за товар 250 вата върши работа кабел със сечение 1.5 мм2.
FTP-то има 8 жила по 0.35мм2 всяко, което прави над 2.5мм2 сечение.
Дори и за се стопи изолацията на всяко от жилата по отделно външната изолация спокойно мже да издържи.
Освен това мисля да го пъхна и в гофре 11мм и тогава невиждам причина да нестане, но незнам дали си заслужава...
Но просто питах от гледна точка на това, че кабела е наличен, а 370 метра кабел са си 370 кинта :-D
Благодаря Ви. Поздрави.
Благодаря!
и аз си мислех, че не може но съм длъжен да питам.
Макар че теоритично, на това разстояние 370м за товар 250 вата върши работа кабел със сечение 1.5 мм2.
FTP-то има 8 жила по 0.35мм2 всяко, което прави над 2.5мм2 сечение.
Дори и за се стопи изолацията на всяко от жилата по отделно външната изолация спокойно мже да издържи.
Освен това мисля да го пъхна и в гофре 11мм и тогава невиждам причина да нестане, но незнам дали си заслужава...
Но просто питах от гледна точка на това, че кабела е наличен, а 370 метра кабел са си 370 кинта :-D
Благодаря Ви. Поздрави.
Благодаря!
и аз си мислех, че не може но съм длъжен да питам.
Макар че теоритично, на това разстояние 370м за товар 250 вата върши работа кабел със сечение 1.5 мм2.
FTP-то има 8 жила по 0.35мм2 всяко, което прави над 2.5мм2 сечение.
Дори и за се стопи изолацията на всяко от жилата по отделно външната изолация спокойно мже да издържи.
Освен това мисля да го пъхна и в гофре 11мм и тогава невиждам причина да нестане, но незнам дали си заслужава...
Но просто питах от гледна точка на това, че кабела е наличен, а 370 метра кабел са си 370 кинта :-D
Благодаря Ви. Поздрави.

Тема "Удължител с телефонен кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: