Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Draganov - специалист
Закрепи еврошината на таблото,нареди предпазителите на шината,като главния слагаш в края (кеф ти отляво,кеф ти отдясно,но за предпочитане от страната където е по-близо захранващия кабел от електромера.Този кабел вкарваш отгоре на предпазителя 40А.Отдолу на същия слагаш гребена и го захващаш здраво към всички предпазители ( вместо гребен,може мостчета от 4мм.кв. едножилен кабел,но с гребена е по-надеждно).
Всички вериги си свързваш отгоре на съответните предпазители.
fox_vt - майстор
Много зависи откъде влизат повечето кабели,и затова гребена се слага така че да е удобно подвързването към АП тата. Аз винаги го правя там където са нулевите и земните шини от нея страна да влизат кабелите към АП тата, но винаги има изключения.
PCL82 - майстор
Не е хубаво на контакти за 16А да се слага предпазител 25А. Това са простотии с дълга история назад във ремето започнала някъде от 70-те години. Сегашните контакти не са така презапасени и 25А ще им се сторят много-един разклонител с мощни уреди е достатъчен за да стане беля.

За осветлението е достатъчно 6 или 10А за едно жилище.

Кабелите изглеждат еднакви! Къде е захранващия и колко е дебел той?
DundyTheCroc - майстор
Добре де, ако е сам контакт на кабел 16А му е идеално, ами ако са няколко на един кръг, тогава 16А са малко в някои случаи. В крайна сметка АП кабела ли пази, контакта ли?
Junak - майстор
PCL82, респект. Ти уби и на Хидразин боба :) Сега ще трябва да го свари и изяде :)
plamen6703 - майстор
DundyTheCroc написа:
Добре де, ако е сам контакт на кабел 16А му е идеално, ами ако са няколко на един кръг, тогава 16А са малко в някои случаи. В крайна сметка АП кабела ли пази, контакта ли?
Предпазителят пази кабела, а ти се пази от електричеството.
DundyTheCroc - майстор
Абе вие за мен и тока грижа не берете, ама искам логично обяснение защо 16А, особено ако кръга е с кабел 4мм2. Ако ще слагаме на контактите 16А то си стига и кабел 1.5мм2.
plamen6703 - майстор
Чувал ли си за неща като сечение на кабел - мм2, ток (А), мощность (кВт), ако само си чувал, прочети кое какво значение има и веднага ще си отговориш на въпроса, а може и да не си отговориш, това е според подготовката.
DundyTheCroc - майстор
plamen6703 написа:
Чувал ли си за неща като сечение на кабел - мм2, ток (А), мощность (кВт), ако само си чувал, прочети кое какво значение има и веднага ще си отговориш на въпроса, а може и да не си отговориш, това е според подготовката.
Аз много работи съм чувал и зададох конкретен въпрос, та ако можеш ми отговори, ако не си трай.
plamen6703 - майстор
DundyTheCroc написа:
plamen6703 написа:
Чувал ли си за неща като сечение на кабел - мм2, ток (А), мощность (кВт), ако само си чувал, прочети кое какво значение има и веднага ще си отговориш на въпроса, а може и да не си отговориш, това е според подготовката.
Аз много работи съм чувал и зададох конкретен въпрос, та ако можеш ми отговори, ако не си трай.
Лошото е, че само си ги чувал, но са минавали от едното ухо през другото и нищо не е оставало за последващо ползване :) Основното правило е на тъпи въпроси да не се отговаря :-D

Тема "помощ за свързване на автоматични предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: