Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
здравеите,имам проблем с ups paco kin-600l.непревключва в авариен режим/акомулатор/.някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и каква може да е при4ината
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
satoni1 написа:
здравеите,имам проблем с ups paco kin-600l.непревключва в авариен режим/акомулатор/.някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и каква може да е при4ината
Причини много. Без да се измери тук там, едва ли ще стане.
Стоял ли е доста без да е включен в контакт? Батерията може да е разредена (силно намален капацитет или заминала), проблем във схемата на зареждане на батерията (наскоро имах такъв случай). Сработване на някоя защита и т.н. всичко е възможно.
Първо, ако не можеш да измериш напрежението на батерията го остави включен в контакта поне 48 часа и чак тогава виж дали ще заработи. Ако заработи за минути, секунди все е нещо - трябва да се провери батерия, и зареждането.
Успех!
darken_nz - специалист
Ами аз имах подобен проблем. На батерия не превключва, че, дори стана и по-зле - спря изобщо да се включва (докато го усетя и той се прецакал съвсем). Взех, погледнах батерията и ми стана ясно - беше изтощена.
После, като взех да меря дали зарежда - изненада, това също беше прецакано.
Най-накрая взех, заредих акомулатора и пак проба. Този път тръгна, но работи изключително малко и почва да пищи за изтощена батерия (на авариен режим). Премерих - така е.Извода - има повреда по схемата и изцежда батерията. (Поне за мен беше така).Най-накрая взех и го хвърлих в кофата за боклук и си взех нов.Не ми се занимаваше, а ми трябваше захранването.А и при един ремонт кой знае колко ще се наложи да изхарча.UPS-a не е за 600, или 800 лв. , че да си струва усилията.
stamenov1 - специалист
Дали някой успя да намери схемата на PACO 600L. И моя не иска да работи в генераторен режим когато има товар. Дори и без товар работния ток от акумулатора е много голям и UPS изключва. Работи от голям акумулатор, зареден.

Тема "проблем с ups paco" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: