Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shadow__01 - майстор
Здравейте, отдавна имам една лампа. Вероятно и някаква глим лампа на цокъл E27. На цокъла с полуизтрити букви пише "респром". Точно в центъра на балона отгоре спиралата е прекъсната(така си е фабрично).
Ето снимки?
Прикачен файл:
ALIM3087.jpg
Прикачен файл:
ALIM3090.jpg
Прикачен файл:
ALIM3092.jpg
Прикачен файл:
ALIM3094.jpg
За какво се е използвала?
boqn_zara - специалист
Виждал съм такива в старите готварски печки „МЕЧТА“ да осветява фурната.Също така съм ги виждал и по някой табла от едно време.
Страхотна! Това лято доста търсих нещо подобно, но се оказа, че имаше само на osram някакви юбилейни ЛНЖ-та, с малък балон и енергиен клас 'Н' :lol: . Има ли някой представа дали е имало Респром, но с по-голям балон? Стува ми се, че в детството съм виждал нещо, ама...
hidrazin - майстор
По-нагоре съм дал два линка. Ако ги проходиш, ще намериш малко останала информация.
Нещо не си спомням Респром да са правили ламби.
:partyman:
nikolaytatarov - специалист
Незнам да ли помни някои но аз от моето детство си спомням ,че имаше с петолъчка и други формички и не бяха някаква рядкост,продаваха се навсякъде.
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Нещо не си спомням Респром да са правили ламби.
:partyman:
И си прав. Аз съм объркал. Ето снимки, пише "ЕЛПРОМ".
Прикачен файл:
ALIM3097.jpg
Прикачен файл:
ALIM3099.jpg
Сега май ги няма никъде?
diss - специалист
Нормално е да ги няма никъде. Те вече обикновените с нажежаема жичка ги спират. Ако ти трябва със спирала, новите енергоспестяващи са с голямо разнообразие спирали.
hidrazin - майстор
Незнам да ли помни някои но аз от моето детство си спомням ,че имаше с петолъчка и други формички и не бяха някаква рядкост,продаваха се навсякъде.
Аз за какво ги слагам тия линкове? Сега ще трябва да крада снимки.
ИзображениеИзображениеИзображение
Тези не са нашенски :
ИзображениеИзображение

:partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
ИзображениеИзображение
Тези как са направени да светят с такива цветове зелено и лилаво?

Тема "Каква е тази лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: