Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ribnikolaevi - майстор
Изведнъж се усетих, че съм пропуснал да взема предвид къде ще сложа контактите, обслужващи кухненския плот. Примерно сокоизстисквачка, миксер и други дребни уреди. Пускам схемата на кухнята ми, с надеждата някой да помогне. Вероятно решението е в ползването на някакви специални контакти, но трудно ще намеря масто за тия дето излизат от плота нагоре (най-вдясно на плота имам и миялна, освен всичко друго). А и да ги сложа, дали горния им край е предвиден да не пуска вода през фугата (едва ли).
Гръбчето на плота е стъкло, в краен случай мисля на него да сложа някакви външни контакти, но ... не ми харесва това решение.
За осветлението си представям нещо, което се сваля от тавана да свети по-близо до плота, когато се ползва. Иначе си е вдигнато нагоре, че плота се явява в средата на дневната и засега не искаме да я делим много-много визуално.
Сега, докато пиша, се усетих нещо. Както осветлението слиза от тавана, така може и контактите да слизат. Продава ли се такова чудо някъде? Свалящ се панел от тавана, на който да накича осветление и контакти?

Прикачен файл

Kitchen_004_02.JPG
Kitchen_004_02.JPG (61.16 KиБ) Видяна 8346 пъти
todortv - майстор
Тук
Тук
И разбира се много други
fikata - майстор
Потърси решение за монтаж на контакти във вертикалната предна част под плота. Искаш тяхното ползване да бъде инцидетно и кратковременно- може да се монтират на конзола и да бъдат скрити за елегантна вратичка вписана в дизайна на шкафа под плота.
ribnikolaevi - майстор
todortv написа:
Тук
Тук
И разбира се много други
Не те разбрах много какво имаш предвид, би ли обяснил, или ако може и схема. Доколкото видях в каталога, има на крака (при мен свободната страница има миялна и не мога да вградя контакт) и под отварящ се плот (но тогава влизането на вода и сок от портокал при контактите е почти сигурно). Може и да не съм разбрал аз нещо, ако е така, прощавай и моля да ми покажеш какво имаш предвид.
Лошото е, че и при котлоните не става, заради изпаренията при тях, стъкления гръб не става (грозно е), свободната страница не става (заради миялната), плота (заради това, че е нормално да е мокър). И аз не се сещам вече къде, затова и написах тая щуротия за тавана, но може да се окаже, че не е чак такава щуротия, а да стане практично и удобно. За да е стабилен контакта трабва да влиза в някакви релси/шина, ще е вертикално монтиран, на 200-300 мм от плота, даже и повече.
ribnikolaevi - майстор
fikata написа:
Потърси решение за монтаж на контакти във вертикалната предна част под плота. Искаш тяхното ползване да бъде инцидетно и кратковременно- може да се монтират на конзола и да бъдат скрити за елегантна вратичка вписана в дизайна на шкафа под плота.
Това си заслужава да се обмисли. Към механизъм отиват нещата ...
ribnikolaevi - майстор
VLADO66 написа:
Скъпичко,ама има фаца :cool: http://www.ultralight.bg/massive-contac ... -spirulina
Има и по-евтини аналози http://www.rosi.bg/razklonitel-za-vgraj ... -3497.html и ощу други, но питам къде да го монтирам.
VLADO66 - майстор
В ляво от мивката в ъгъла и в дясно от мивката над миялната.
gogo7777 - майстор
Прикачен файл:
Kitchen.JPG
Kitchen.JPG (34.5 KиБ) Видяна 8273 пъти
Там отстрани (бялото петно) за мен е най удачно, а и ще го захрани от миялната машина.
ribnikolaevi - майстор
Дайте да разчепкаме и осветлението, че то ми се вижда по-лесно. Ако някой има идеи...

Тема "Контакти и осветление в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: