Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Не бе само така си пиша :-D
Всички машини 20/0,4 или 10/0,4 имат тристепенни янсени с твърдо превключване,
А това верно ли е :?:
Krass - майстор
Абсолютно. Обикновено са на средно положение.Преди години ходихме на частно в едно предприятие което плащаше луди пари за ток.Имаха консумация дори и в неделя, когато всичко беше изключено. Оказа се, че имат 2 машини в паралел на които янсените бяха на различни степени. Решихме им проблема, взехме им парите, но не им казахме какъв е бил проблема.И те доволни и ние. :wink:

Айде и една задачка към интусиастите. Хидразин и другите колеги да не се обаждат.Въпроса е: Има ли трансформатори, които на празен ход гърмят?
hidrazin - майстор
Няма да се обаждам за гърмящите трафове, ама за Янсените ... :-D
Янсеновият регулатор работи дистанционно под товар и има приложение в големите подстанции високо/средно напрежение.
В трафпостовете никога не е имало янсен да сега, пък и като гледам и в близко бъдеще. Регулирането на напрежението там се извършва ръчно на страна ниско напрежение
с превключвател при изключен товар. В ниското напрежение няма янсени. Там превключването е все едно да превключиш звънчев трансформатор
от 3 на 5 волта. :lol: И да там е +/-5% - три стъпки. Единица -5%, двойка номинално и тройка +5%. Превключването е сезонно, ако има въобще кой
да го направи. :wink:
Чл. 888. (1) За трансформаторите с мощност 400 kVA и по-голяма в уредби с постоянен оперативен персонал се предвижда газова защита за повреди в казана, съпроводени с отделяне на газ и понижаване на нивото на маслото.

(2) За трансформаторите с мощност 1 MVA и по-голяма защитата по ал. 1 е с две степени - първата действа на сигнал при слабо газообразуване и понижаване на нивото на маслото, а втората - на изключване при интензивно газообразуване и по-нататъшно понижаване на нивото на маслото. За трансформатори с мощност под 1 MVA защитата се изпълнява с една степен и действа на изключване (при наличие на прекъсвач).

(3) За защита на превключвателя на намотките под товар (янсенов превключвател), разположен в отделен казан, се предвижда самостоятелна газова защита, действаща на изключване на трансформатора.
:partyman:
Krass - майстор
hidrazin написа:
Няма да се обаждам за гърмящите трафове, ама за Янсените ... :-D
Янсеновият регулатор работи дистанционно под товар и има приложение в големите подстанции високо/средно напрежение.
В трафпостовете никога не е имало янсен да сега, пък и като гледам и в близко бъдеще. Регулирането на напрежението там се извършва ръчно на страна ниско напрежение
с превключвател при изключен товар. В ниското напрежение няма янсени. Там превключването е все едно да превключиш звънчев трансформатор
от 3 на 5 волта. :lol: И да там е +/-5% - три стъпки. Единица -5%, двойка номинално и тройка +5%. Превключването е сезонно, ако има въобще кой
да го направи. :wink:
:partyman:
ИИИИ добре де, точно така е. Идеята ми беше, че има начин да се регулира напрежението. Абе ти кога стана калайджия, кога ти почерня задника :lol:
За останалите ще кажа,че Хидразин има много сериозно образование по електротехника и електроника и че се познаваме от 30 години :shock: , но отскоро ми е колега в подстанция 20 на 110kV ха ха не 110 на 20 а обратно. Сори за офа. :partyman:
Junak - майстор
Krass написа:
...Айде и една задачка към интусиастите. Хидразин и другите колеги да не се обаждат.Въпроса е: Има ли трансформатори, които на празен ход гърмят?
Изображение
DMN - майстор
Абе ей хора, не се шегувайте така с някои неща!
Krass написа:
Божее, пък аз помислих, че го казваш сериозно :datz:
Тук четат доста хора и някои, които не са специалисти като мен например, приемат някои неща за чиста монета :-D
И сега последно не разбрах - трафа майка на кого е майка на Янсен или на Ясен, щото не стана много Ясно :-D . А понякога едно "К" изпуснато пред "V" може да струва живота на много хора...по принцип де :-D
VLADO66 - майстор
Като цяло както е поставена темата предполага майтапчийски отговори.Сериозните отговори предпоставят четене на определена литература :)
todortv - майстор
Junak написа:
Изображение
:?
fikata написа:
Изображение
:supz:

Тема "Относно максимален ампераж на трафопост" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: