• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
miroton - майстор
http://elimex.bg/search.html?phrase=2sc945
Първо си задаи въпроса за какво са изгоряли.
hidrazin - майстор
Като не си успял да намериш схема в линка дето дадох, с какво например се различава тази схема от твоето захранване?
http://forum.qrz.ru/attachment.php?atta ... 1123075111
:partyman:
shadow__01 - майстор
miroton написа:
Първо си задаи въпроса за какво са изгоряли.
Предполагам старост. Около седем годишни са.
hidrazin написа:
Като не си успял да намериш схема в линка дето дадох, с какво например се различава тази схема от твоето захранване?
Доста е подобна, но схемата по какъв начин ще ми подскаже кое е изгоряло?
hidrazin - майстор
shadow__01 написа:
Предполагам старост. Около седем годишни са.
Доста е подобна, но схемата по какъв начин ще ми подскаже кое е изгоряло?
От старост - :lol: :x :lol: :x .
"По какъв начин ще ми подскаже кое е изгоряло?" - като ги откриеш в схемата, после като разбереш каква работа вършат и в кои вериги са
може и да ти просветне защо са изгорели. Ама докато стане това навярно ще трябва да чакаме години. :-D
Електрониката не е като да сменяш счупени тротоарни плочки - тази се е спукала и ще я сменим. :lol:
:partyman:
pansim - майстор
hidrazin написа:

Електрониката не е като да сменяш счупени тротоарни плочки - тази се е спукала и ще я сменим. :lol:
:partyman:
Това ми хареса :lol: :lol: :lol:
Весели празници на всички
:partyman:
valentino76bs - майстор
Здравей,по това което прочетох гледам че ти се занимава и ти е интересно да си оправиш захранването ...ми лошо няма попаднал си на точния форум с най ''отзивчивите колеги'' но явно нямаш необходимите знания което не е чак ...толкова болка .То явно си го прежалил така че е без значение какво ще направиш.Та като ти е мъгла някъде примерно транзисторите и т. н.....имаш гугъл пиши ''как се измерват еди какви си транзистори'' кое какво е и така по бързо ще разбереш кое как става от колкото да слушаш упреци и прочие /не без причина/. Поне сега информация има много....

П.П. преди време един от ТВ-та ми изгоря и писах в един друг форум какво точно се случи и проблема ами всички мнения и отговори бяха подобни иди на сервиз дай го на някой ТВ техник и купища лай... още.Но един Човек само се обади и ми писа смени еди кой си транзистор и еди кой си кондензатор и тв-то тръгна. :fball:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Електрониката не е като да сменяш счупени тротоарни плочки - тази се е спукала и ще я сменим.
Понеже днес магазините затворени може ли да се сменят тези 2SC945 с нещо като подобно като 2222A. Имам ги нови, а няма от къде да купя същите? И двата вида са NPN с доста подобни стойности.
Subsa - специалист
стават
-pinout-а им е различен
- как реши, че са изгорели?
shadow__01 - майстор
Subsa написа:
стават
-pinout-а им е различен
- как реши, че са изгорели?
Видях за изводите. Завъртях ги така, че да станат без да се допират изводите им които се разменят.
Осъмних че в точно тези транзистори понеже разбрах, че силовите са здрави, трансформаторите са здрави, всички напрежения изчезнаха едновременно следователно не са диодите на вторичната страна. А и докато работеше свистенето идваше точно от драйверния траф. А като видях и сцепен корпус дори само на единия ми стана явно за какво става въпрос. Чипа е сменян отдавна и не е работил години така, че не може да от него. Дано да заработи.
shadow__01 - майстор
- виж какво напрежение имаш на 4ти пин на 494 - 4.2V
- виж 5те волта там ли са - пин 14 - да там са.
- кажи пин 15 и пин 2 какво има - 2.5V
- също и пинове 1 и 16 - Няма напрежение мяжду тях.
- какво прави при пускане и какво има в изхода, горил ли си го вече? - Чува се едно леко пук, опитва се да тръгне и все едно някаква защита се изключва.
- 23 усилване за тези транзистори е нормално, виж резисторите в базите дали не са изгорели - не са черни ако това питаш, нормални са на вид поне.
Смених транзисторите и пак не иска да тръгне.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "ATX захранване поправка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: