• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
нед фев 06, 2022 8:21 pmKrass написа:
Монофазният е друга бира. Заплюваш две от трите за работни и едната за пускова.
Така написано, как да го разбирам. :? Изразявай се по-точно.
Е аз и друго съм написал, ама явно си чел само последното изречение.
iliya_i написа:
Трифазният двигател няма пускова и работна намотка. И трите са работни.
Монофазният е друга бира. Заплюваш две от трите за работни и едната за пускова.
Пък тя и темата си има заглавие.
Повече не смятам да се оправдавам. Кой разбрал, разбрал!
Който не разбрал, негов проблем!
neron777 - напреднал
Привет приятели виждам че има разговор в темата включвам се малко по късно .....
Така нека започнем от там колега Krass това което сте написал и аз мислех че е така след доста ровене из форуми наши и чужди това което и вие написахте за пусковата .... Но уви когато направих измерването на конкретния двигател се оказва че всичките намотки са с едно и също съпротивление и от там вече трябваше да питам тук. Първо питах за означението точно поради тази причина .....впоследствие найстина се оказа че ключа рига е сдал багажа и когато се включи вместо две от перата да останат включени то и трите задържа долу ....
пп Двигателя работеше известно време без проблем не загряваше и тн но кагато почна да прави описания проблем и аз мислех че причината е в това че съм убъркал нещо с намотките и свръзването ..... :)
Krass - майстор
Това, което съм писал е за монофазен двигател. И там излизат 3 проводника (може и 4), но намотките са с различно съпротивление. Но и това не винаги е вярно. А трифазният е с 3 еднакви намотки. Ако съпротивлението им не е едно и също, нещо не е наред.
neron777 - напреднал
Здравней колега Krass сега разбирам че сте писал за монофазен двигател ... моят проблем беше за трифазния двигател от предишната старница на който съм качил две снимки и така както сте задали въпросите си към колегата и аз разбрах че става въпрос за трифазния двигател който съм посочил той е уточнил че за монофазен двигател е съвсем друга работа със свръзването .......и темата е точно такава трифазен двигател към стандартна 220 волтова мрежа за това и съм попитал тук ......
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Трифазен двигател като монофазен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: