• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Как да разбера дали нагревателя на бойлера е за смяна ?
dyaneff - майстор
Като му измериш съпротивлението с омметър. Ако искаш по-подробно дай повече информация, модел, снимка и т.н.
Бойлера е http://electron.bg/eldom-72267-p-171806 ... OhdC3cWKZQ , след проверка с фазомер установих че има напрежение на входа на нагревателя , като измеря с прибор колко Ома трябва да ми показва.В нета срещнах това - При измерване с омметър, съпротивлението на нагревател с мощност 1 KW е около 48 ома.
- работи само другият реотан - този, с по-голямата мощност. Обикновено това е 2 KW. При измерване с омметър, съпротивлението на нагревател с мощност 2 KW е около 24 ома.
- двата реотана се оказват успоредно свързани, т.е. работят и двата на пълна мощност. Обикновено това са 3 KW. При измерване с омметър, съпротивлението на нагревател с мощност 3 KW е около 16 ома.
dyaneff - майстор
С фазомер не можеш да установиш наличие на напрежение на входа на нагревателя. Модела който си посочил е с мощност 2000 Вата и съответно съпротивление на нагревателя 26.45 Ома.
Защо имаш съмнение за не работещ нагревател? Ако имаш възможност за снимка с изглед към изводите на нагревателя може да ти се помогне повече. Ако бойлера не работи причина може да е изключила термозащита.
В момента нямам прибор да измеря съпротивлението. ДТЗ също беше паднала.

Прикачен файл

IMAG0040.jpg

Прикачен файл

IMAG0038.jpg
dyaneff - майстор
Прибора можеш да го замениш с крушка 230 Волта, поставена във фасунга с изведени два проводника. Тази пробна лампа можеш да свържеш вместо нагревателя внимателно, без да разчиташ на ДТЗ.
kam34 - специалист
Като викнеш техник.
fikata - майстор
ДТЗ също беше паднала.
Възможно е нагревателя да се пробил. Измерване трябва.
Shivarovo - напреднал
Смених нагревателя и сега си имам топла вода.Проблема е че има сълзене и капи от болта който е за стягане на планката към която е хванат нагревателя и анодната защита :sad:
jekasus - майстор
Гумено уплътнение на фланеца трябваше да смениш.
  • 1
  • 2

Тема "Нагревател на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: