• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
monster18 - специалист
Е на изхода нали ще излиза маркуча за помпене този утайник къде се слага:) и какво представлява не съм виждал до сега
iva6ki - специалист
И без маслоутайник не е проблем.Гледай да е винаги изправен при употреба и съхранение.
Спирането и пускането е поради това че има мин. работна температура(ако му е студено няма да
тръгне). Аз имам два и си ги ползвам основно за помпане.Ако се разтърсиш имаше тема и за компресор
за боядисване но за да докара дебита май бяха два такива.
gozilla - напреднал
тооолкова много има изписано за тоз неразбираем компресор от хладилник!? :?
без пусково реле няма да стане!пусковото реле трябва да е в положение в което е било в хладилника!под друг ъгъл няма да работи!
monster18 - специалист
Колеги днес сложих манометър и вече е готово за помпане да чукна на дърво за сега работи добре .Oстана само едно филтърче за въздуха и всичко е 6 , по късно ще кача снимки ;)
zmiori - специалист
И на входа и на изхода сложи филтърчета.
Тани - модератор
На всички въпроси вече е отговаряно МНОГОКРАТНО. Моля всеки който отваря нова тема, преди това да ползва търсачката. Само по търсене по заглавия на теми, намерих 7-8 теми по въпроса, които обединих в една.
teon - специалист
monster18 написа:
по късно ще кача снимки ;)
...колега, дай да видим каква я стършел свършил, че и на мен ми предстои такава занимавка...
teon - специалист
...тия дни се захванах да направя въпросното 'устройство' за помпене на гуми...стана горе долу компактно и преносимо от гума до гума :-D ...в крайна сметка се получи това:
Прикачен файл:
Canon 001.jpg
Прикачен файл:
Canon 002.jpg
Прикачен файл:
Canon 003.jpg
Прикачен файл:
Canon 004.jpg
за ресивър ползвах една стара бутилка от пожарогасител...маслоотделитела изработих от тръба,сложих му кранче за дренаж...вътре има метална изтривалка за съдове...филтъра за въздух изработих от метална кутийка за съчми...вътре м/у две мрежички наредих няколко диска изрязани от филтър за аспиратор...
Canon 004.jpg (113.67 KиБ) Видяна 3898 пъти
Прикачен файл:
Canon 005.jpg ...няма никакви монтирани автоматики, освен един предпазен клапан отгоре на маслоотделитела...
monster18 - специалист
Аз моя не съм го правил толкова сложно просто си използвам компресора от хладилника без бутилки по простата причина че ми върши идеална работа така .
Иначе колега твоя е станал добре ;)
gozilla - напреднал
браво!добре си го направил)само че внимавай с налягането защото нали знаеш че тенекията на пожарогасителя е кажи речи дебела колкото вестник!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: