• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Имам следния компресор ->
Прикачен файл:
IMG027.JPG
IMG027.JPG (58.54 KиБ) Видяна 5423 пъти
Прикачен файл:
IMG024.JPG
IMG024.JPG (61.6 KиБ) Видяна 5423 пъти

Интересуваме , как да го пробвам дали работи (как да свържа кабелите) ?
hladnia - специалист
nikilom написа:

Интересуваме , как да го пробвам дали работи (как да свържа кабелите) ?
синия и черния 220V, жълто зеления земя
НО така както изглежда най вероятно е изгорял и изхвърлен
zdraveite i az namerih edin kompresor startirah go bez rele no iskam da go napravq s rele
Прикачен файл:
DSCI2088.JPG
Прикачен файл:
DSCI2090.JPG
dali tova rele e podhodq6to i kak da go svarja ??? :?

Прикачен файл

DSCI2086.JPG
hladnia - специалист
kiken написа:
dali tova rele e podhodq6to i kak da go svarja ???
Изображение
LYUBO3L написа:
вече работи и то с реле БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
а някой знае ли колко е надежден тоя компресор ще го използвам за нагнетяване на 3 литров съд до 6 атмосвери
Би ли споделил как да вържа това реле и как да го закупя- по -точно какво да търся?
Имам същия компресор и 3 кабела :)
Johny - майстор
zdux написа:
верно бе........монитора......а аз си счупих врата... :? ......като се вгледаш се разчитат.....ама след изчитане на статията си за очен.....
Във функциите на видеокартата има завъртане на изобржението. Или копираш картинката и я завъърташ с програмата, с която я гледаш.
Добър ден на всички,имам проблем с един компресор.Компресора е самоделка от хладилна витрина,но го забравих да работи,та след като го изкл. и се опитах да го пусна пак, но се чува само едно цък/туп (не мога да го определя точно).Това е моята история,казаха ми че имало някаква кутиика да я проверя да не е прекъснат кабел или нещо от сорта,но всичко е в ред.Съжелявам за подвеждащата информация,просто толкова си разбирам :?
Ако някой има идея за какво иде реч моля да сподели,изгорял ли е или може да се оправи.
Живи здрави
lov - майстор
Не даваш подробности. На хладилната витрина ли е работил или си го ползвал за друго.
Да има кутийка и там е пусковото реле което може да прави проблем. И да не може да развърти защото не се включва пусковата намотка и поради това сработва термозащитата. А щом си го изключил ти значи не е изгорял.Иначе защитата щеше да сработи още преди това. Имаше подобна тема за компресор и даже схемичка на това реле.

Ползвай търсачката.

Но ако си го ползвал като компресор за въздух може да е останал без масло и вероятно да е заклинил. Макар че това може и да се случи и като си е монтиран на витрината. Просто си му е дошло. Ако не е пусковото реле. Има някаква вероятност да развърти като го ''посъветваш с някоя цепеница'' в момента на включването..
Съжелявам за неоточненията,компресора е от хладилна витрина или нещо от сорта и е преправен на компресор за въздух,използван е доста в миналото,но незнам подробности.Взех го и го тествах,работеше супер,и нямаше проблеми,но като се върнах след часове и го изкл. започна цялат история.Взех още един компресор от друго място,ще пробвам да направя от два един,но съм много зле с тоци, та ще видим как ще стане .Ще постна някоя друга снимка за какво иде реч,понеже така гадаете,а аз само ви тормозя с излишни глупости.Точно това, е че незнам дали има защита,при евентуална ситуация като мойта.Мислих да го закарам на хладилен техник,но тежи сигурно 50тина кг,та ми е малко зор сам,отделно да мъкна и бутилката с него,именно за това притеснявам вас добри хора. :-D
Ето някоя друга снимка:
Това е проблемния компресор:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това е компресора донор евентуално,ако другия не подлежи на някаква лесна поправка.
Tози е от хладилна камера
Изображение
Изображение
Изображение

Преди 1 ден го свалих от камерата не е работил доста време,но като развих радиатора изсъска,т/е предполгам,че системата е държала налягане.Като го наклоних поизтече и малко масълце.Евентуално някаква помощ как да направя "някой" от двата да работи? :prayer:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: