Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dyaneff - майстор
Трансформаторите различни ли са?
aiako - специалист
Нервирах се, изпадна оферта, и си взех едно такова http://www.argo-market.com/Products/Details/282
И все пак , мисля че ако ви се намират 3-4 трансформатора, хич не е лошо за убиване на един следобед време :D

:supz:
aiako - специалист
Малко да вдигна от прахта темата, и да припомня на някой ако има трасформатори че може да си направи веселото с тях.

Ето клип как работи - празен ход 38v, три различни трасформатора, електрод 2,5.
Както се вижда малко му идва напрежението та гасне искрата, но провара си е ок.

http://vbox7.com/play:36d325827e

Сравних го с съседския айнехл от практикер .... 120 ампера май, въобще не му се хареса дебелия профил.
lz1wvm - специалист
hidrazin написа:
И да кажеш какво е станало! По колко навивки събра и с какво сечение?
:partyman:
Нищо няма да стане,ще му пръска заварката.Така преди години и аз навивах вторичната на един траф от зарядно за пощенски акумулатори.Та тазбрах,че всеки траф не става. :partyman:
hidrazin - майстор
lz1wvm написа:
Та тазбрах,че всеки траф не става. :partyman:
Определено не става. Тези от печките са с доста твърда характеристика и не са особено подходящи за целта. Виж за точкова заварка нямат грешка.
:partyman:
ditronix - специалист
E не..... :shock: Човекът се бъзика,а вие не можете да се усетите :-D
lz1wvm - специалист
ditronix написа:
E не..... :shock: Човекът се бъзика,а вие не можете да се усетите :-D
Едва ли се бъзика,гледам,че вече ги е подредил,и хванал за дъската.Може би трябва една дръжка. :partyman:
aiako - специалист
Тарикати сте вие, аз от характеристика още не отбирам, като почета повече ще си навия друг.
Но за сега по отговорните неща се правя с телачката, това си е за духа на форума.
Последна промяна от aiako на пон авг 26, 2013 4:38 pm, променено общо 1 път.
pansim - майстор
Пак ще повторя това което написах предишната страница - от това добре работещ електрожен няма да се получи! Ти вече си го усетил, ама пусти инат :lol:
petrov_belota - специалист
Трансформаторът е статично електромагнитно устройство, което има способността да преобразува променлив ток и напр на една електромагнитна система с определена честота ток и напрежение (1вична намотка) в друга (вторична) с различни от първичната ток и напрежение.
Постоянният ток не се изменя във времето и не създава това "пулсиране" >> не се индуктира електродвижещо напрежение във вторичната намотка :) освен ако не си играеш да прицъкваш с 50 херца честота на изводите на първичната намотка .

Тема "Вторичната намотка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: