Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
aiako - специалист
Здравейте имам въпрос. Налага ми се да сглобя една немска шевна машина. Двигателят и е трифазен , но имам съмнение че може да работи и като монофазен.
Двигателят има спирачка, която нямам представа как работи :-D

Тук горе в дясно се вижда черна кутийка, отстрани има женски входове - дали не са за монофазно захранване ?
Изображение

Характеристика
Изображение

Спирачка (няма значение с токовете де, но ако все пак ви е интересно как изглежда :-D )
Изображение
hidrazin - майстор
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 11&t=41355
И тая ръчка да не е съединител а не спирачка? :-D
:partyman:
a3ot - напреднал
Да не са за кабела на педала. То си пише на табелата Y-380 в.
lov - майстор
Виж има тема за връзване на подобен двигател на скоро във форума. Допълнителните изводи са за 12V или 24V за помощна лампа към шевната машина.ползват намотка на двигателя и като трансформатор. Лоста е вързан към съединителя и спирачката. Двигателя постоянно е рзвъртян когато се ползва. Когато дърпаш ръчката на вънка зацепва съединителя и обратно като отпуснеш трябва да сработва спирачката.
Свързването като за начало промени местата на пластините да дойдат напречно на клемите както са в момента. Тоест да се вържат само по 2 на пластина. Намираш работен кондензатор 10 микрофарада на поне 450V и връзваш на които и да е две от пластините. На някоя от двете връзваш единия край на захранването и другия на свободната двойка.

Може да ти се наложи да увеличиш малко кондензатора но само ако не развърта в началото сам. За да смениш посоката на въртене смени мястото на захранването на извода към кондензатора.Ползвай другата клема.
ivanj - специалист
Да използвам темата.
Как да пусна ел. двигател с две еднакви намотки?
kuger - майстор
ivanj написа:
Да използвам темата.
Как да пусна ел. двигател с две еднакви намотки?
Като пуснеш снимки на мотора /табелката/ и клемната кутия.
ivanj - специалист
Ето

Прикачен файл

Picture 017 (Small).jpg
Picture 017 (Small).jpg (38.01 KиБ) Видяна 3820 пъти

Прикачен файл

Picture 016 (Small).jpg
Picture 016 (Small).jpg (41.32 KиБ) Видяна 3820 пъти
petkomz - специалист
Това е трифазен двигател, той е с 3, а не с 2 намотки. Имаш схемите на свързване на капачката, даже и изводите на всяка от намотките са ти показани! Само не знам защо са така разположени пластините на снимката? :?
Junak - майстор
Ами ако е пренавиван :? Що не махнеш пластините и да измериш намотките

Тема "Двигател - свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: