• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
snejoky - напреднал
Голям спор пада, за това, дали слабият ток се отразява на сметката. Според мен истинският проблем се казва СОФТУЕР!
Новите дигитални електромери имат опцията да бъдат засичани и отчитани от разстояние. Следователно, след като могат да се засичат от разстояние, значи могат да се коригират от разстояние! Работата е лесна и елементарна. Минават хората от ЧЕЗ преди да минат инкасаторите, харесват си определен електромер, коригират данните на електромера, както си искат и той показва това, което са му задали. След това минава инкасатор, записва данните от електромера и ги праща в ЧЕЗ. Недоволният клиент пуска жалба, идват, проверяват и ооо чудо, електромера вече е с по-големи показатели от това, което е отчетено, защото вече е минало време от засичането до следващата проверка.
След това ходи доказвай, че нямаш сестра!

http://www.carat-electronics.com/?lng=bg&cid=40&spid=27
Някой, който разбира повече от техника, ако обича да ми разясни цитата:
"Софтуер за параметризиране, четене и диагностика Под MS Windows". По- точно ме интересува фразата "параметризиране, четене и диагностика"!
Мога ли да кажа, че ако имам въпросният софтуер, мога да правя с електромера, каквото си искам? По-точно да диагностирам и евентуално коригирам показателите на дисплея, както си искам?
fikata - майстор
Приказки без край.Глупости без край.
Krass - майстор
+1 Световната конспирация е виновна :lol:
snejoky - напреднал
Тогава как да си обясня факта, че един телевизор и една лампа могат да изхарчат 94 лв./ над 500 kW / за един месец, след като до сега същия електромер е отчитал винаги под 10 лв.?
valentino76bs - майстор
Krass написа:
+1 Световната конспирация е виновна :lol:

Не е световна ,а е българска но всъщност като се замисля може и да е...
Мддда защо се случи това кой го предизвика ,и то в най подходящото време ....теория на конспирацията....властта и интересите са голямо нещо,кокала голям и месото много ,на кой ли му пука за народа на Доган или на Станишев може би...
snejoky - напреднал
Скоро не бях влизал в този форум. Тук съм научил доста неща, които са ми били от полза и съм черпал добри идеи. От доста време ме човърка въпроса, който съм споделил и реших до го напиша и тук, защото съм останал с убеждението, че тук пишат хора, които разбират и дават идеи и съвети от сърце. Ообаче, като гледам, май само спамери са останали? Вече съжалявам, че писах, защото вместо да получа съвет или идея, дадох нов повод на някой да си чеша пръзвинете за "притеснението"! Аз отивам да спамя на едно друго място, защото там са професионалисти в спама!
gogo7777 - майстор
За съжаление не се стигна до някакъв отговор по темата. Тия дето се ангажираха да обяснят по някакъв начин "теорията на въпроса" и са обективни към темата (всеки казва мнение от опит и познание) и тия дето знаят (специалисти и професионалисти) някак не намират общ език. От това страда само форума. Като прецениш, че някое мнение е грешно, просто кажи ЗАЩО, а не казвай, че е глупост :evil: . Или има страх от това да се покажеш, че си гола-вода...........

Кво значи това :?:
Приказки без край.Глупости без край.
Krass - майстор
Какъв отговор искате повече. По-ниското напрежение не върти електромера по-бързо. Точка по въпроса. Скоростта на въртене е функция на ток и напрежение. Когато едното намалее и отчетената енергия намаля.
Темата е за ключ.
gogo7777 - майстор
По-ниското напрежение увеличава консумацията на енергия.
КИМИ - специалист
А възможно ли е климатика да ми се мъчи повече
и затова да бучи от яд че не може да загрее стаятя-
от 2 години над 190-195 в не е виждАл?!
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40

Тема "По-ниското напрежение "върти ли" по бързо електромера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: