Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
А защо не му вържеш симисторен регулатор на мощност? И ще си го направиш толкова мощен колкото искаш :) . Цялата електроника ще остане скрита отзад във фурната. Само прецени кое е по-лесно и евтино - нов реотан или тоя регулатор.
hidrazin - майстор
stillwater написа:
Какво ме интересува диаметъра на салама или дължината? Половината си е половина.
А ефективната стойност участва ли? И ако участва колко е тя? Нали първо трябва да си сметнете колко е p в оная по-общата формула? :)
:partyman:
P.S. Ами купете си някоя отоплителна печка с нагреватели на 110 волта и я захранете през диод. Бързо ще научите кои формули са верни. :-D
И си сменете преподавателя.
stillwater - напреднал
Защо ми е да смятам Р след като Р(с диод)=Р/2. И не намесвайте 110 волта. Там нещата са други. С повишаване на напрежението мощността расте в квадрат, а не по 2.
До колкото разбирам за вас няма разлика между поставяне на диод и намаляне на напрежението...
С поставяне на диод мощността пада на половина, с намаляне напрежението на половина, мощността пада 4 пъти.
Намерете някой покрай вас да ви го обясни, че явно на мен не вярвате.

п.п. Колкото до печките - ще си купя две печки и ще си ги свържа последователно. Какъв е проблема...
Последна промяна от stillwater на ср яну 15, 2014 8:20 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
И ако са по 1000W колко мощност ще отделят :?
stillwater - напреднал
Всяка по 1000, общо 2000.
Junak - майстор
Когато са последователно свързани :?
Опаа, чакай, говоря за ел печка 230V / 1000VV
stillwater - напреднал
Благодаря, колега, много полезна статия!

Печките са на 110V/1000W. Ако са на 230 какво да ги мислим?

п.п. Ако са на 220(230), мощността на всяка ще падне 4 пъти, т.е. по 250W на печка, общо 500W.
Junak - майстор
Дааа, убедихте ме... :partyman:

Тема "Реотан на фурна - мога ли да му намаля мощността?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: