Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
szhristov написа:
...и аз си търся схема за терморегулатор и искам да попитам, как се свързва ИС, защото не са дадени номерата на крачетата.. и има ли развитие по схемата със замяната на релето? ...
Той колегата MMIel малко се е объркал.
MMIel написа:
Сигурно вече е късно, но сега забелязвам темата. За моя инкубатор съм ползвал кит за сглобяване от елимекс със LM723. Ето схемата и платката.
Схемата не е с LM723 а с LM324.
И къде не са дадени номерата на изводите? Те не ти и трябват. Китът се продава с готова платка. Ако искаш да си го я правиш сам изводите са така:
Изображение
Пълно описание на LM324 има тук:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm124-n.pdf
В интегралката има четири операционни усилвателя, от които използваш само два.
:partyman:
hidrazin написа:
szhristov написа:
...и аз си търся схема за терморегулатор и искам да попитам, как се свързва ИС, защото не са дадени номерата на крачетата.. и има ли развитие по схемата със замяната на релето? ...
Той колегата MMIel малко се е объркал.
MMIel написа:
Сигурно вече е късно, но сега забелязвам темата. За моя инкубатор съм ползвал кит за сглобяване от елимекс със LM723. Ето схемата и платката.
Схемата не е с LM723 а с LM324.
И къде не са дадени номерата на изводите? Те не ти и трябват. Китът се продава с готова платка. Ако искаш да си го я правиш сам изводите са така:
Изображение
Пълно описание на LM324 има тук:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm124-n.pdf
В интегралката има четири операционни усилвателя, от които използваш само два.
:partyman:
Мерси, вече нещата са ясни =D> сам ще го правя и за това ми трябваха - :rock:

:drinkers:
MMIel - специалист
Мерси за поправката @hidrazin. Къде съм гледал, като съм писал :?
Иначе терморелето все още си работи на инкубатора и то много добре. Не съм заменил все още крайното реле. Ето от тази схема можеш да се види връзването: http://www.constructor.bg/mk/Thermo.htm. Терморелето от млад констр. не е много добро, но след промените по него става. Вторият ми инкубатор е с такова, Като промените по него са че замених триака с BTA12, D1 с терморезистор и D2 със резистор със същата стойност като на терморезистора. Замених и потенциометъра (пише го в описанието на схемата). Успех.
hidrazin - майстор
MMIel написа:
Мерси за поправката @hidrazin. Къде съм гледал, като съм писал :? ...
Е, не си само ти. Когато беше публикувал поста и аз го четох, но тогава не забелязах. Едва сега. Не е болка за умиране. На схемата си пише какъв е чипа.
:partyman:
MMIel написа:
Мерси за поправката @hidrazin. Къде съм гледал, като съм писал :?
Иначе терморелето все още си работи на инкубатора и то много добре. Не съм заменил все още крайното реле. Ето от тази схема можеш да се види връзването: http://www.constructor.bg/mk/Thermo.htm. Терморелето от млад констр. не е много добро, но след промените по него става. Вторият ми инкубатор е с такова, Като промените по него са че замених триака с BTA12, D1 с терморезистор и D2 със резистор със същата стойност като на терморезистора. Замених и потенциометъра (пише го в описанието на схемата). Успех.
:partyman: това реле от малд. констр. също го гледах...и сега ме хвърляте в дилема :? .
Кое ще ми препотъчате да си направя за инкубатор? Според Вас, кое ще ми върши по-добра работа?

[-o<
MMIel - специалист
Това от елимекс със доработките е по-добро. Не съм на 100% сигурен, защото не съм ги пробвал на една и съща кутия, но инкубаторът ми който е с преработеният терморегулатор от елимекс ми се струва че работи по добре. Както казах по напред в темата температурната амплитуда е 0,06 градуса, което е повече от добре. Дори и да се заблуждавам Китът от елимекс е доста по евтин. :-D
MamaMy - майстор
Някъде имах една схема сваляна от работещ инкубатор. 723 със триак и галванична връзка. До сега на който съм я дал все е доволен. Аз си я прерисувах от някакво съветско изделие с доста добра работа. Ако не ви забравя, утре сутринта ще поровя из хартиените ми архиви. Не съм ги отварял от години. Дано да я намеря

PP Намерих я. Архива не е в цветущо състояние, но се чете:

Прикачен файл

Inkubator 800x600.jpg
Inkubator 800x600.jpg (63.2 KиБ) Видяна 3123 пъти
lov - майстор
Не се притеснявай че температурата плува с 1-2 десети. Това даже е нормално при естественото люпене на яйцата. Само не превишавай горната граница. Дори след като направят една седмица ти препоръчвам да ги поохлаждаш до около 32-34 за десеттина минути. По този начин яйцата дишат. А за патешките тази операция си е направо задъжителна всеки божи ден до 32 градуса. И дори за да стане по добре се опръскват с вода за да се вдигне влажността.

Тема "електронен терморегулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: