Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stanimir62 - специалист
Въпросът ми е такъв.В голям магазин на метална конструкция, датчиците са дадени (по проект) на стоманените греди, които носят покрива, но техническият държи да са в най-високата точка, което в случая трябва да е на 30см. в страни и толкова нагоре.Опитвам се да му обесня ,че се засенчва зоната на датчика, но той си знае така бил чел димът бил най-горе.Очаквам професионални консултации.Положението е с код червено.
ditronix - специалист
Е ти що не го пита димът горе ли се ражда? Баси тъпака! След като има проект и в него е указано кое как и къде не виждам тоя идиот как може да те тормози. Иска пари гадината,това е сигурно! С някой от Пожарната консултирал ли си се? Има и лицензирани фирми за пожароизвестителни системи,явно е че тоя иска да те прави на луд,но му обясни кротко че ако те забави неоснователно ще го съдиш за пропуснати ползи. Говори и с проектанта, виж какво ще ти каже. Мой познат строи една котура 50-60 квадрата и такъв един изрод-технически- два пъти не му подписа за арматурата. Ама и той моят си е за ..... Намерил една крива и къса стълба-да се изкривиш докато се качиш на кофража :-D Третия път закарахме един мотокар с един кош на рогите,дигнахме го началника и познайте дали подписа :lol: Та такива са-некадърници,които по друг начин не могат да си вадят по някой лев и се намърдват по такива места да се заяждат с хората.
stanimir62 - специалист
В момента те са закона на обекта,но няма да е толкова ефективна.Само ще поискам да ми разпише,че така го изисква едикой си защото времето ни подпира яко и няма време за преправяне.
pavelari - майстор
голям парадокс - истината е, че има цял закон, който осигурява хляб на такива.... ами всяка фирма с такава инсталация се задължава да има договор за поддръжка...както и да е.. ако датчика ти реагира брато - то това означава, че си изгорел целия на практика. Спазвай и бегай!
stanimir62 - специалист
Така си и мисля само ,срещу подпис от тяхна страна.
zmiori - специалист
Зависи какъв е типа на датчика, по принцип ДОД се монтира на най-високото място. Презумпцията е че дима ще е най концентриран там.
stivemaster - майстор
zmiori написа:
Зависи какъв е типа на датчика, по принцип ДОД се монтира на най-високото място. Презумпцията е че дима ще е най концентриран там.
+10
lecki - специалист
Проекта , проекта спазваите, проектанта си носи отговорноста :!:
stanimir62 - специалист
Така и деистваме.

Тема "Пожароизвестяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: