Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shodan - специалист
Здравейте колеги. Някой може ли да ми подскаже идея за аларма за да защитя мазето си от постоянни набези,защото вече ми писна да го разбиват. Идеята ми е да сложа МУК на вратата от там предавател да ми праща сигнала в 2 стаи.Аз съм на 2-рия етаж така че разстоянието е минимално. Нямам идея за самите апарати нито цените им.Някой,ако е запознат би ми помогнал наистина много.Благодаря предварително :)
NeoBoss - специалист
има нормално отворени МУК датчици както и нормално затворени.... нормално затворнения ще го свържеш по лесно, просто като е отворено да дава на контакт на някоя сирена приемрно или пищялка и готово, но няма да сработи ако някой го види и му среже кабелите ....
nikivd - специалист
http://videolost.com/gsm-%D0%B8%D0%B7%D ... %BD%D0%B5/ Става със Сименс Ц55 без контролер. Директно датчика вързан с копче от клавиатурата. Задължително се изключват, автоматичното заключване и входящите смс и обаждания.
shodan - специалист
не ми трябва сирена,искам да ги хвана :)

няма ли нещо друго освен GSM?? няма ли централка която праща сигнал на определени вълни до приемник,който пиука при мене,но не и в мазето??
nikivd - специалист
има- безжичен звънец
infomar
http://www.secutech-eu.com/alarm/wireless.html
Тук има различни видове аларми. Аз ползвам една подобна (същите датчици) за охрана на гараж, мазе и кола. Върши работа.
Мисля да си избера и една от тях за алармена система за селска къща.
Последна промяна от infomar на съб фев 04, 2012 3:12 pm, променено общо 1 път.
shodan - специалист
сайта дето даде infomar има доста интересни работи.отначало цените ме уплашиха,но надолу има по-достъпни неща :)
valentino76bs - майстор
shodan написа:
сайта дето даде infomar има доста интересни работи.отначало цените ме уплашиха,но надолу има по-достъпни неща :)
Можеш ли да прекараш кабел от вас до мазето.
NeoBoss - специалист
shodan написа:
не ми трябва сирена,искам да ги хвана :)

няма ли нещо друго освен GSM?? няма ли централка която праща сигнал на определени вълни до приемник,който пиука при мене,но не и в мазето??
ми сирената си я слагаш у вас бе не във мазето ... нали си на втория етаж 10 метра кабел и си готов, вече ако искаш да е безжично най евтино ти е със стар gsm не е нужно да е специално сименс ц55 :lol:
,,, можеш да пробваш със безжичен звънец дали има сигнал от мазаето до вас, ама надали.

найдобре взимаш нормано отворен датчик който го връзваш към нормално затворено реле, което да ти включва радиото сирената , лабичките или там каквото ти е кеф ВЪТРЕ ВЪВ АПАРТАМЕНТА. Така и да ти срежат кабелите пак ще получиш сигнализация .... ако искаш да ги вхащаш може да сложиш някаква електрическа ключалка на врата към мазата да немогат да излезнат хахахахах :partyman:

Тема "Аларма против крадци за мазето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: